Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Політичне керівництво України проводить обов’язкову і прогнозовану політику.

БогатирьоваБогатирьова не підтримала позиції Януковича щодо Косова.

Рада національної безпеки і оборони України просить Секретаріат Організації Об’єднаних Націй провести розслідування інциденту з українськими миротворцями в Косовській Мітровіце і забезпечити їх особисту безпеку. Про це мовиться в заяві секретаря РНБО Раїси Богатирьової щодо забезпечення особистої безпеки миротворців.

Вона відзначає, що універсальною і суверенною основою політики України, засновниці Організації Об’єднаних Націй, є миротворчість і консолідація зусиль з Європейським Союзом, США, Росією і іншими членами ООН для забезпечення миру і спокою в регіонах існуючих конфліктів. Цю місію відповідально і професійно, згідно мандату ООН, несуть українці і в Косово.

За словами секретаря РНБО, політичне керівництво України проводить обов’язкову і прогнозовану політику, направлену на продовження і розширення миротворчої місії військових і поліцейських сил за рішеннями Ради Безпеки ООН для запобігання конфліктів, підтримки миру і безпеки, забезпечення реалізації прав і свобод населення, що проживає на кризових територіях.

Рада національної безпеки і оборони України завжди виходила з того, що Україна і надалі виконуватиме взяті на себе ще в 1999 році такі зобов’язання. Сучасний мир стабільно дотримується переконання, що за ці роки наші миротворці внесли вагомий внесок у зміцнення миру і стабільності на Балканах і в Європі в цілому, – відзначила Богатирьова.

За її словами, особливо це виявилося 17 березня цього року в Косовській Мітровіце. Наші миротворці-міліціонери не тільки не піддалися на очевидну провокацію, не застосували вогнепальну зброю проти місцевого населення, але і навіть під загрозою власного життя, продемонстрували особливу витримку, вірність мандату ООН і надзвичайну професійну честь і підготовку. Це є свідченням їх особливого гуманізму, високих моральних якостей і здібності до самопожертвування заради миру і майбутнього тих жінок і дітей, цивільного населення, яких використовували проти наших миротворців, – переконана секретар РНБО, передає «УНІАН».

Вона нагадала, що під час того інциденту загинув старший лейтенант Ігор Кіналь, поранені 54 українські, польські і французькі миротворці. РНБО виражає свої глибокі співчуття сім’ї загиблого героя, а також сім’ям поранених українських, польських і французьких миротворців, які самовіддано виконували покладену на них місію.

«Суспільство підтримує наших миротворців, і споріднено з ними. З відчуттям гордості за мужність і силу духу, з болем ми сприймаємо їх бойові рани і смерть їх товариша. Це надзвичайно важка ціна миру на Балканах. Але вона свідчить про зрілість і відповідальність української нації за майбутнє Європи і солідарність з європейськими народами в загальному плані розвитку нового, стабільного безконфліктного континенту. Це свідчить, що Україна по своїй місії, фактичній ролі у формуванні нової безпеки в Європі володіє не тільки європейською перспективою, але і є вагомою частиною життя Європейського Союзу», – відзначила Богатирьова.

На їх основі РНБО ухвалила рішення щодо зміцнення позиції української миротворчої місії в Косові.

Рада нацбезпеки і оборони України звертається до Секретаріату ООН з проханням провести ретельне і об’єктивне розслідування всіх аспектів планування, управління і здійснення операції щодо повернення під контроль ООН будівлі суду в Косовській Мітровіце, зокрема прийняти заходи щодо забезпечення особистої безпеки миротворців і організації їх взаємодії з підрозділами KFOR.

«Нам рішуче потрібна позиція ООН і НАТО відносно тіснішої співпраці з державною владою в Україні по координації дій участі українських миротворчих контингентів і чіткого визначення їх правового статусу в поліцейських і бойових операціях.

Трагічні події в Косовській Мітровіце не можуть і не мають права вплинути на виконання своїх обов’язків Україною, як члена ООН, в справі підтримки миру і безпеки в світі», – відзначила Богатирьова.

Як повідомлялося, вранці 17 березня під час проведення спецоперації по звільненню захопленої території і приміщення суду в північній частині міста Мітровіца (Косово) під час сутичок було поранено 21 працівника Спеціального миротворчого підрозділу МВС України в Косові.

Поранений під час зіткнень Ігор Кіналь помер 17 березня о 22.00 від численних осколкових поранень.

У п’ятницю на засіданні РНБО було вирішено, що Україна звернеться до ООН з ініціативою створити двосторонню комісію по розслідуванню інциденту в Косові, який привів до загибелі і поранення українських миротворців.

Нагадаємо, що 21 березня лідер Партії регіонів Віктор Янукович закликав Верховну Раду України відкликати український миротворчий контингент з Косова. Він проінформував, що відповідне подання вже внесене до ВРУ. ПР погрозила блокувати трибуну парламенту, якщо на засіданні РНБО не буде прийнято рішення про виведення українських миротворців з Косова.

You must be logged in to post a comment.