Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

У Тбілісі й інших містах Грузії 13-й день триває голодування лідерів опозиції та їхніх прихильників.

Грузинські опозиціонериСтан грузинських опозиціонерів, що голодують 13 днів, погіршується.

У Тбілісі й інших містах Грузії 13-й день триває голодування лідерів опозиції та їхніх прихильників, лікарі попереджають про погіршення здоров’я учасників акції.

Як заявили сьогодні чергові лікарі на акції, стан голодуючих упродовж двох останніх днів украй погіршився через зменшення до неприпустимої норми вмісту цукру в крові.

“Якщо голодування триватиме ще кілька днів, то її учасники можуть впасти у коматозний стан”, – повідомила лікар Кетеван Геджадзе.

На площі перед парламентом в акції беруть участь 65 осіб, двоє з яких уночі були госпіталізовані.

Учасники голодування вимагають від влади перерахування бюлетенів виборців, що взяли участь у президентських виборах 5 січня, звільнення політв’язнів і внесення змін до Виборчого кодексу.

Тим часом учасник голодування, один з лідерів об’єднаної опозиції Коба Давіташвілі заявив журналістам, що акція буде перервана тільки лише у випадку виконання висунутих вимог до влади.

“Ми закликали 24 березня населення Тбілісі прийти на мітинг перед парламентом, на якому пролунають нові вимоги до влади, зокрема, відновлення транслювання телекомпанії Імеді”, – повідомив він.

За його словами, грузинська влада повністю ігнорує вимоги опозиції. “Ми не відступимо і готові на самопожертву”, – сказав Давіташвілі.

Нагадаємо, 10 березня лідери об’єднаної опозиції почали безстрокове голодування.

Раніше, згідно з даним ЦВК Грузії, вибори президента республіки виграв Михайло Саакашвілі: 53,4 відсотка голосів, єдиний кандидат від опозиції Льован Гачечиладзе зайняв друге місце – 25,66 відсотка.

Наприкінці січня супротивники грузинського керівництва виклали свої претензії в меморандумі з 17 пунктів. Вони заявили, що ці вимоги повинні бути виконані до 15 лютого. Представники влади зазначили, що готові піти на компроміс, однак переговори з опозицією фактично провалилися.

14 лютого парламентська більшість оприлюднила власний меморандум, уключивши до нього пропозиції опозиції. Влада закликала опонентів відновити переговори на основі нового тексту.

Лідери опозиції розцінили цей крок як глузування над народом. Вони заявили, що влада навмисно затягує переговорний процес і не збирається йти на які-небудь поступки.

За матеріалами Интерфакс

You must be logged in to post a comment.