Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Приватизацію «Львівобленерго» призупинено.

ФДМУ призупинив приватизацію «Львівобленерго».

Про це йдеться в повідомленні фонду.

Як зазначала Голова Фонду державного майна України Валентина Семенюк-Самсоненко, цей лист було направлено на виконання Указу Президента України № 200 від 6 березня цього року, яким введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 лютого 2008 року, що стосується забезпечення національних інтересів і національної безпеки у сфері приватизації в країні.

Як наголошує керівник Фонду, в рішенні РНБО чітко зазначено – не допускати до затвердження Державної програми приватизації приватизацію підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, якщо це матиме наслідком монополізацію відповідного ринку товарів. “Висновки Антимонопольного комітету повинні стати підставою для призупинки приватизації вищезазначених підприємств до виконання рішень РНБО та відповідного Указу Президента”, – зазначає Голова Фонду державного майна. – Фонд найближчим часом прийме відповідні рішення з врахуванням висновків Антимонопольного комітету”.

Крім того, як сказано у тому ж рішенні РНБО, КМУ повинен віднести паливно-енергетичний, оборонно-промисловий комплекси, транспортну галузь, житлово-комунальне господарство, інші відповідні галузі до переліку стратегічних, і не допускати приватизацію таких галузей до затвердження програм їхнього розвитку.

На думку керівника ФДМ, Уряду для реалізації своїх приватизаційних проектів необхідно якомога швидше здійснити всіх заходів, передбачених рішеннями РНБО та Указом Президента.

Антимонопольний комітет України, розглянувши лист Фонду державного майна, в якому останній просив АМК надати свої висновки щодо можливої монополізації відповідних ринків товарів у разі приватизації підприємств-стратегів, підтвердив, що підприємства енергетики (ВАТ “Львівобленерго”, “ЕК “Одесаобленерго”, “Полтаваобленерго”, “Прикарпаттяобленерго”, “Сумиобленерго”, “ЕК “Чернігівобленерго”), “ВАТ “Одеський припортовий завод”, ВАТ “Укртелеком” та ВАТ “Турбоатом” займають монопольне становище на відповідних ринках.

Нагадаємо, що Фонд державного майна України звернувся листом до Антимонопольного комітету України з проханням надати свої висновки щодо можливої монополізації відповідних ринків товарів у разі приватизації підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, які включені до переліків підприємств, що належать приватизації або підготовці до приватизації у 2008 році.

“Саме це допоможе фактично розблокувати приватизацію і зняти політичну напругу, яка виникла навколо цього питання”, – зазначила Голова ФДМУ.

Нагадаємо, на початку березня Кабмін затвердив план приватизації державних пакетів акцій 6 обленерго, в тому числі «Львівобленерго».

Нагадаємо, у січні цього року Президент України Віктор Ющенко скасував свій указ про зупинення дії постанови Кабінету Міністрів якою передбачалося передати Фонду державного майна України для приватизації пакети акцій відкритих акціонерних товариств “Львівобленерго”, “Одесаобленерго”, “Полтаваобленерго”, “Прикарпаттяобленерго”, “Сумиобленерго”, “Чернігівобленерго”.

Як повідомляло агентство, кабмін дав доручення приватизувати державні пакети 11 підприємств у Львівській області у 2007 році, зокрема державний пакет (26,98%) „Львівобленерго”.

You must be logged in to post a comment.