Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Ціни на чорне золото впродовж всього 2008 р. триматимуться в діапазоні від 80 до 110 дол/бар.

Президент Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) Шакіб Хеліль вважає, що впродовж всього 2008 р ціни на нафту триматимуться в діапазоні від 80 до 110 дол/бар.

Хеліль, який також є міністром нафтової промисловості Алжиру, відзначив, що держави-споживачі продовжують наполягати на тому, щоб картель збільшив об’єми нафтовидобутку. Проте, на думку президента Організації, ринок реагує не на брак сировини, а на економічні проблеми і зниження долара, передає РБК-Україна.

“Ціни на чорне золото залишаться на досить високому рівні і аж до кінця 2008 р перебуватимуть у межах 80-110 дол/бар”, – заявив він, відзначивши, що поки Алжир продовжить працювати з американськими доларами.

“Ми продовжимо працювати з валютою міжнародного ринку”, – повідомив Хеліль.

Нагадаємо, що минулого тижня, 17 березня, експерти Goldman Sachs прогнозували, що проблеми з постачаннями нафти, викликані політичною нестабільністю в деяких країнах – експортерах чорного золота, можуть зрештою підняти ціни на цю сировину до позначки 175 доларів за барель.

У доповіді також наголошується, що вирішення проблем з постачаннями, викликаних політичними причинами, буде дуже складним і довгим процесом, який, ймовірно, призведе до різкого зростання цін в найближчі два роки.

У свою чергу міністр нафти і мінеральних ресурсів Саудівської Аравії Алі ан-Нуеймі заявив, що зростання цін на вуглеводні викликане “небувалою спекуляцією ф’ючерсними контрактами” і ніяк не пов’язане з базовими ринковими чинниками.

Тому чергова 148-а сесія конференції ОПЕК, яка проходила у Відні, залишила рівень видобування нафти в країнах-членах організації без змін.

У свою чергу міністр енергетики і гірської промисловості Алжіру Шакіб Хелліль, головуючий в даний час в Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), допустив, що з початку другого кварталу цього року щоденний попит на нафту на міжнародних ринках знизиться на 1,4 млн барелів.

Нагадаємо, що 17 березня нафта досягла чергового рекорду – майже 112 доларів за барель, на тлі обвалу світових фондових ринків. Серед причин, що викликали подорожчання нафти, називають також постійно падаючий у вартості долар, який за даними 17 березня впав у відношенні до євро на 1% і склав 1,58 доларів за євро.

Проте вже сьогодні, 24 березня, ціни травневих ф’ючерсів на нафту марки Light, Sweet Crude Oil склали 100,68 (-1,16) за діапазону котирувань 100,02-101,70 доларів, на нафту марки IPE Brent Crude – 99,26 (-1,12) за діапазону котирувань 98,92-99,75 доларів.

You must be logged in to post a comment.