Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Скільки заробляють українські міністри?

Зарплата міністрівУкраїнські ЗМІ з’ясували зарплати міністрів.

Середня зарплата в Україні становить 1500 гривень. Середня зарплата міністра в 10 разів більша. На відміну від середньостатистичного громадянина, більшість міністрів давно не турбує квартирне питання, наявність машини й заощаджень.

Скільки заробляють українські міністри довідалася газета Дело.

Наприклад, міністр із питань праці й соціальної політики Людмила Денисова могла б взагалі не одержувати зарплату. В 2006 році її дохід становив понад 10 мільйонів гривень. Її родина володіє землею, квартирою, четвертою частиною будинку, а також нежитловими приміщеннями. У сімейному гаражі стоять Audі A6, Rover Mіnі Cooper і Volkswagen. Але, незважаючи на це, Денисова одержує, мабуть, найвищу зарплату серед міністрів. Її місячний заробіток, за словами начальника управління бухгалтерського обліку й звітності Мінпраці Тетяни Стукалюк, становить 18,6 тисячі гривень.

Не відстає від Денисової й шеф всіх міліціонерів Юрій Луценко. “Зарплата Юрія Луценко становить 18 599 гривень”, – розповіли в прес-службі МВС.

Але, на відміну від міністра праці, у глави МВС доходи за минулі роки значно менші. В 2006 році Луценко навіть отримав матеріальну допомогу в розмірі 50 тисяч гривень. Загальний дохід його родини в 2006 році становив 750 тисяч гривень. Половина цієї суми – заробіток його дружини, що займається бізнесом.

Слідом за Луценком за рівнем заробітної плати йде глава Мінтрансу Йосип Вінський. “18 300 гривень одержав я за лютий. 18 307, якщо бути точним”, – зізнався чиновник. В 2006 році він заробив всього-на-всього 250 тисяч гривень.

Трохи більше 18 тисяч гривень становить місячний дохід міністра промислової політики Володимира Новицького. До призначення міністром Новицький працював у цьому ж відомстві на посаді заступник міністра. У декларації про доходи за 2006 рік, крім зарплати, Новицький указав дохід від підприємницької діяльності в сумі 164 тисячі гривень. Крім того, міністр активно займався викладацькою діяльністю, що дозволило йому додатково заробити 9 тисяч гривень. Новицький забезпечений і житлом, і землею, і автомобілем BMW 525.

Міністр оборони Юрій Єхануров, за словами його помічника Валентина Мондрієвського, на місяць заробляє 15 663 гривни. Половина його зарплати – це доплата за особливий характер роботи й інтенсивність праці. 40% від окладу Єханурову доплачують за доступ до держтаємниці. Крім того, міністр оборони – професор економіки, іноді він читає свої лекції студентам Університету Шевченка.

Близько 15 тисяч на місяць одержує міністр регіонального розвитку й будівництва Василь Куйбіда. “Мій оклад 6120 гривень. Інша частина зарплати – доплати. Це приблизно в 2,5 рази вище, ніж оклад. Чистими виходить близько 15 тисяч гривень”, – розповів міністр. Куйбіду можна віднести до “найбідніших” міністрів. У нього, відповідно до декларації про доходи за 2006 рік, немає ні землі, ні нерухомості, ні авто. Живе міністр винятково на зарплату.

Нелегко далася інформація про доходи міністра економіки Богдана Данилишина. Прес-служба його відомства мовчала місяць. А сам міністр не зміг назвати свою зарплату.

У бухгалтерії Мінекономіки відрапортували: “Міністрові за лютий було нараховано 18 600 гривень, але із цієї суми відняли податки”. Тобто на руки Данилишин одержав близько 15 200 гривень.

Не хотів називати свою зарплату й міністр охорони навколишнього природного середовища Георгій Філіпчук. “Точно сказати не можу, десь близько 16-18 тисяч гривень”, – сказав він.

Глава Мін’юсту Микола Онищук на питання про зарплату вирішив відповісти порівнянням: “Я скажу так: моя зарплата не перевищує зарплату народного депутата (близько 15 тисяч гривень)”. Будучи народним обранцем, Онищук заробив в 2006 році 263 тисячі гривень.

Міністр палива й енергетики Юрій Продан заробляє 14 601 гривню на місяць. Таку цифру назвали в прес-службі цього відомства.

Ще меншу зарплату, ніж Продан, отримує міністр у справах родини, молоді й спорту Юрій Павленко. За словами його першого зама Іллі Шевляка, Павленко заробляє 14 443 гривни. Приблизно такі ж доходи він одержував і в 2006 році, коли займав цей же пост.

На такому ж рівні заробіток міністра житлово-комунального господарства Олексія Кучеренка. “На місяць у мене 14 200 гривень, половина з яких – доплата за інтенсивність праці. Я щодня працюю з 9 ранку до 9 вечора”, – не забув уточнити чиновник. До цього Кучеренко жив тільки на депутатську зарплату. Принаймні, так написано в його декларації про доходи.

А міністр із питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра заробляє 13 423 гривні. Хоча Шандра за минулі роки зумів нагромадити непогані заощадження. В 2006 році він вніс у свою декларацію 1,13 мільйона гривень, з яких зарплата – тільки 150 тисяч, інше – дивіденди.

Найменшу зарплату одержує міністр охорони здоров’я Василь Князевич. В 2006 році Князевич, що фактично працював особистим лікарем президента Ющенко, вніс у декларацію всього 103 тисячі гривень.

В жодному випадку не погоджувалися повідомляти про свої доходи міністр освіти Іван Вакарчук, міністр культури Василь Вовкун, міністр фінансів Віктор Пинзеник, міністр вугільної промисловості Віктор Полтавец і глава українського МЗС Володимир Огризко.

Професор Іван Вакарчук, який очолює Міносвіти, говорить, що взагалі не цікавиться своєю зарплатою.

За матеріалами Дело

You must be logged in to post a comment.