Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

ТзОВ «Левмет» протестує проти дій Садового.

Завод з переробки акумуляторів «Левмет» планує оскаржити в суді дії Львівської міськради щодо закриття підприємства.

Про це заявив заступник ген директора «Вторкольормет» (засновник Левмету) Василь Івашків на засіданні Громадської Ради при Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища.

«Інакше, як через суд ми питання вирішити не зможемо», — наголосив він.

Івашків наголосив, що «місто з нами розмовляти не хоче. Вони приймають рішення без урахування нашої думки».

Він наголосив, що міська рада діє незаконно. «Якби був хоч один протокол, де б показали, що є порушення, то ми б зрозуміли претензії. Коли ми сплачували інвестиційний внесок, всі мовчали, а коли підприємство було готове до запуску почали перешкоджати», — сказав він. «Ми стали заручниками незаконних дій мера і його команди», — наголосив підприємець.

Нагадаємо, що головний санітарний лікар міста 12 листопада на підставі лабораторних досліджень тимчасово заборонив функціонування ТзОВ «Левмет», яке запускає виробництво з переробки відпрацьованих свинцево-кислотних акумуляторів. Відповідно міська рада не дає згоди на створення комісії, яка прийматиме завод в експлуатацію. Управління екології та благоустрою стверджує, що потрібно провести громадські слухання та незалежну екологічну експертизу, оскільки «Львівмет» отримав дозвіл на реконструкцію, а фактично збудував новий завод. У свою чергу, представники заводу запевняють, що була проведена реконструкція і модернізація раніше існуючих потужностей.

16 листопада міська комісія з питань ТЕБ та НС на позаплановому засіданні визнала ситуацію такою, що може загрожувати здоров’ю та призвести до утворення зони екологічного лиха. Комісія вирішила звернутись: до природоохоронної прокуратури з проханням перевірити факт та вжити заходів щодо припинення негативного впливу на довкілля ТзОВ «Левмет»; до міського управління ДПІ щодо перевірки та проведення незаконної комерційної діяльності. ЛМКП «Львіводоканал» та ЛКП «Адміністративно-технічне управління» проводитиме постійний моніторинг стану забруднення стоків, повітря та ґрунту у місці розташування виробництва.

Як повідомляло агентство, 26 жовтня Львівська міська рада звернулася до начальника СБУ у Львівській області О. Ратієва, головного державного санітарного лікаря Львівської області Р. Павліва, начальника державної екологічної інспекції у Львівській області С. Столярського, начальника ДПІ у Львові Р. Дидимуса та львівського природоохоронного прокурора В. Гриневича з вимогою перевірити факт переробки кислотних акумуляторів на ТзОВ «Левмет» по вулиці Пластовій, 11а.

You must be logged in to post a comment.