Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Об’єктивні причини падіння курсу долара.

Стабілізація курсу долараБанкіри прогнозують стабілізацію курсу долара в квітні.

Банкіри виділяють як об’єктивні причини падіння курсу долара, так і спекулятивні моменти, пов’язані із панікою населення.

«Перша основна причина падіння — але не того курсу, який зараз є, бо він на сьогодні більш спекулятивний, ніж реальний — це криза міжнародних фінансів. Друга причина — не досить добрі макроекономічні тенденції у нас в Україні», — зазначив голова правління ВАТ «Кредобанк» Степан Кубів.

„Станом на сьогодні курс долара в рамках затвердженого бюджету залишається 4,95-5,25 грн., що підтверджено на рівні Національного банку України. І те, що пониження дехто ставить — 4,70 грн. і так далі — це спекуляція… Є шахраї, які хочуть на тих чи інших речах просто наживатись”, — зазначив він. Також, за його словами, на цьому тижні не було купівлі доларів з ринку Національним банком України, і це стало ще однією передумовою спекуляцій.

Паніка частини населення викликала падіння курсу долара на ринку готівкових валют, вважає заступник голови правління ВАТ “Родовід банк” Олександр Соболєв. «На міжбанківському ринку зниження долара США проти гривні сформовано двома основними мотивами: подорожчання гривневого ресурсу і зниження долара США проти євро. Більш напружена ситуація на ринку готівкових валют: інформаційне навантаження про світову розвинену кризу; катастрофічні наслідки для долара США, які прогнозують деякі аналітики; на фоні досягнення чергових мінімумів курсу долара США проти євро, спонукало підвладну панічному настрою частину населення продавати заощадження, які вони зберігали в доларах США», — зазначив він.

Стабілізація курсу долара очікується вже найближчим часом, у квітні. „Я думаю, долар буде в рамках, які я назвав — 4,95-5,25 грн. А зараз він підніметься до 4,95-5,00 грн., тому що наша експортна продукція і багато бізнесу є «зав’язані» на «доларових» контрактах. Крім цього, буде ще більший спад курсу євро — до 7,3-7,42 грн.», — сказав Степан Кубів.

You must be logged in to post a comment.