Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Що робить Росія для того, щоб Україна відчувала себе у безпеці.

ТимошенкоТимошенко пропонує Росії задуматися.

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко вважає закономірним прагнення держави приєднатися до ПДЧ і НАТО, і пропонує Росії задуматися над тим, що вона робить для того, щоб України відчувала себе у безпеці.

“Мені здається, що і Росії варто подумати про те, що вона, як наш найближчий і найсуттєвіший в економічному плані сусід, робить для того, щоб Україна відчувала себе у безпеці. А не шукала захисту у інших країн і міжнародних організацій”, – заявила вона в інтерв’ю російському виданню Аргументы недели.

Тимошенко додала, що “не варто, як то кажуть, демонізувати це питання”. Вона також зазначила, що не знає жодної європейської країни, яка в тому або іншому вигляді не співпрацювала б з НАТО, включаючи і Російську Федерацію.

Вона назвала природнім, коли кожна країна створює для себе власну систему безпеки. “Це – частина її незалежності. І багато що тут залежить від кожної конкретної країни, яка бере участь у геополітичних відносинах такого роду, щоб відчувати себе захищеною”, – пояснила прем’єр.

Глава українського уряду констатувала, що співпраця з НАТО почалася ще в кінці 90-х років, при президентові Леоніді Кучмі. Крім того, вона нагадала, що в 2003 році за безпосередньої участі на той момент прем’єр-міністра України Віктора Януковича і за підтримки його фракції у Верховній Раді був прийнятий закон “про основи національної безпеки”, в якому міститься норма про вступ України до НАТО.

Тимошенко також заявила, що в 2004 році Янукович підписав стратегію розвитку України до 2015 року, в якій планувався вступ України до Альянсу вже у 2008 році.

При цьому вона зробила акцент на тому, що остаточне рішення про вступ України в НАТО ухвалюватиметься тільки за підсумками всеукраїнського референдуму.

Нагадаємо, Президент Віктор Ющенко прогнозує, що до 2010 року підтримка громадськості щодо вступу України в НАТО може скласти 60-70%.

1 квітня, в день візиту президента США Джорджа Буша до Києва, Держдума Росії має намір переглянути Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною і Росією.

За матеріалами Интерфакс-Украина

You must be logged in to post a comment.