Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Збільшення квот на експорт зерна.

Експорт зернаУкраїна збільшила квоти на експорт зерна.

Уряд України прийняв рішення збільшити квоту на експорт зерна, одночасно продовживши її дію з 31 березня до 1 липня 2008 року, повідомив міністр аграрної політики Юрій Мельник.

“Рішення з квотування експорту зерна в тій редакції, яка пропонувалася раніше, це – збільшення квот і одночасне їх продовження до кінця маркетингового року. Проте остаточна редакція ще допрацьовуватиметься”, – сказав він після засідання Кабінету міністрів у середу в Києві.

Міністр також наголосив, що додатково будуть проаналізовані баланси зернових у країні й буде ухвалене остаточне рішення щодо квотування експорту зерна.

При цьому Мельник не виключив скасування квот на фуражне зерно.

Із проханням розглянути якнайшвидше питання про збільшення квот на експорт зерна звернулася до уряду на початку березня Українська аграрна конфедерація.

На її думку, затримка з ухваленням цього рішення погіршує умови господарювання для власників зерна, в першу чергу кукурудзи, які сьогодні не можуть її продати на внутрішньому ринку для залучення коштів на весняну посівну. При цьому конфедерація зазначає, що зерно поступово втрачає свою якість.

Відповідно до проекту ухвали Кабміну, розробленої Мінекономіки й оприлюдненої на його веб-сайті, пропонувалося збільшити квоти на експорт пшениці з 200 до 203 тисяч тонн, ячменю – з 400 тисяч тонн до 900 тисяч тонн і кукурудзи – з 600 тисяч тонн до 1800 тисяч тонн і продовжити термін закінчення їхньої дії з 31 березня до 30 червня 2008 року. Квота на експорт жита залишена без змін – на рівні 3 тисяч тонн.

Як повідомлялося, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що уряд України очікує в 2008 році рекордних показників збору зернових – близько 40 млн. тонн, а можливо, і до 50 млн. тонн.

За матерiалами Інтерфакс-Україна

You must be logged in to post a comment.