Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Загроза виникнення весняної засухи в Україні.

У південних регіонах України існує загроза виникнення весняної засухи. Так повідомила начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко.

«Не дивлячись на те, що опади випадають на півдні, але в Миколаївській області, Херсонській і в частині Одеської і Запорізької областей, степових районах Криму спостерігається тривалий дефіцит осінньо-зимових опадів, і до норми ніяк не доходить. Є загроза виникнення весняної засухи», – заявила вона, передає «УНІАН».

«Ви пам’ятаєте минулий рік, коли була страшна засуха, і за всіма канонами, для відновлення водного балансу в цьому регіоні необхідно два-три роки з кількістю опадів вище за норму. А в цьому регіоні навіть за осінньо-зимовий період випали дуже мало опадів – 30-60% від норми», – сказала Адаменко.

За її словами, весняні запаси вологи, яка сформувалася в метровому шарі грунту, дуже низькі. Верхній шар грунту зараз добре зволожений, але в глибшому шарі вологи недостатньо, і якщо зараз почнеться потепління, волога з верхніх шарів дуже швидко випарується і рослини можуть постраждати від засухи, – сказала вона.

Нагадаємо, що в 2007 році в Україні через засуху постраждало близько 10 млн. га посівів сільгоспкультур і близько 1,1 млн. га посівів загинуло.

You must be logged in to post a comment.