Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Як подолати земельну корупцію?

Заступник генерального прокурора України Тетяна Корнякова переконана, що без розмежування земель державної і комунальної власності, природно-заповідного, водного і історико-культурного призначення, без створення земельного кадастру і грошової оцінки землі неможливо подолати корупцію у сфері землекористування.

Про це Корнякова заявила в п’ятницю, виступаючи з доповіддю на засіданні розширеної колегії Генпрокуратури, на якому розглядався стан дотримання земельного законодавства.

За її словами, відсутність правової бази створює грунт для зловживань і корупції службових осіб органів державної влади і органів місцевого самоврядування, які з перевищенням своїх повноважень ухвалюють рішення про виключення, надання і зміну цільового призначення земель.

На переконання Корнякової, на сьогодні 9 міністерств повинні визначити порядок обліку землі. Поки цього не буде, «крапку в державній корупції ми не поставимо».

Також у своїй доповіді вона акцентувала на тому, що в Україні існують масштабні порушення містобудівного законодавства, яке приводить до хаотичної забудови міст, прибережних захисних смуг і тому подібного. Зокрема, з 33 тис. населених пунктів України у більш ніж половини немає генеральних планів забудови, а в інших такі плани розроблені ще в радянський час і не відкоректовані, – передає «УНІАН».

Зокрема, відмітила вона, це стосується і Києва, в якому також не затверджений план забудови.

У той же час заступник генпрокурора сказала, що органи Держкомзему, Держземінспекції, Мінприроди, Держархібудінспекції, Держкомлісгоспу не повною мірою виконують контроль над збереженням земель.

Крім того, за її словами, численні порушення вимог земельного законодавства допускаються при виключенні і передачі земельних ділянок військових містечок суб’єктам підприємництва.

Кажучи про розслідування злочинів у сфері земельних відносин, Корнякова відмітила, що стан розслідування покращав, проте є недоліки при проведенні досудового слідства; прокурори недостатньо реагують на відсутність належного відомчого контролю з боку начальників слідчих підрозділів УМВС, які не вивчають кримінальні справи, вказівок практично не надають.

У свою чергу, у вступному слові на засіданні генеральний прокурор України Олександр Медведько проінформував присутніх, що протягом 2007-2008 років було порушено 770 кримінальних справ у сфері земельних відносин, половина яких направлені до суду, опротестовано майже 7,6 тис. незаконних рішень органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.

За його словами, завдяки втручанню прокурорів вдалося запобігти протиправному відчуженню майже 16 тис. га земель державної і комунальної власності; до відповідальності притягнуто 4,3 тис. службових осіб, серед яких 400 – посадові особи органів державного контролю. Відшкодовано 58,5 млн. грн., повернено понад 25 тис. га землі.

You must be logged in to post a comment.