Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Поломка турбогенератора на енергоблоці №1 Рівненської АЕС.

Рівненська АЕСНа Рівненській АЕС сталася поломка турбогенератора.

На Рівненській АЕС напередодні сталася поломка турбогенератора на енергоблоці №1. Про це повідомляє прес-служба МНС.

Зокрема, турбогенератор був зупинений через збільшення рівня пари в сепараторі паронагрівача і спрацьовування системи технологічного захисту, проте впродовж декількох годин робота ТГ-1 була відновлена. Радіаційний і протипожежний стан на станції в межах норми.

Відзначимо, що в січні ц.р. начальник відділу енергоефективності Рівненської обласної державної адміністрації Валерій Гуж повідомляв, що недостатнє фінансування Рівненської АЕС може привести до зупинки роботи її першого енергоблоку в 2010 р. За його словами, при потребі на продовження терміну експлуатації АЕС у розмірі 345 млн грн, НАЕК “Енергоатом” в 2008 р. виділяє лише 157 млн грн. В.Гуж відзначив, що якщо не буде вирішено питання достатнього фінансування, то в 2010 р. можна чекати зупинку в роботові першого блоку АЕС.

Перший віце-президент “Енергоатому” Микита Константинов повідомляв 24 січня ц.р., що “Енергоатом” пропонує продовжити термін експлуатації 1-го енергоблоку Рівненської АЕС. За його словами, в 2007 р. було проведено обстеження корпусу реактора цього блоку і за результатами було ухвалено рішення про продовження його експлуатації.

Як відзначив виконуючий обов’язки віце-президента НАЕК “Енергоатом” Данко Біллей, на концепцію підвищення безпеки діючих енергоблоків АЕС в 2008 р. передбачено 322,7 млн грн, що на 109,4 млн грн більше, ніж в 2007 р.

Нагадаємо, в Україні виробляють електроенергію чотири АЕС – Запорізька, Рівненська, Південноукраїнська, Хмельницька, на яких діє 15 енергоблоків. Чорнобильська атомна станція не експлуатується.

У жовтні 1996 р. ухвалою Кабінету Міністрів №1268 було створено Державне підприємство “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, що об’єднала всі п’ять АЕС України.

You must be logged in to post a comment.