Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Стосовно коментаря Сави Терентьєва в ЖЖ почався суд.

Сава ТерентьєвУ Росії вперше почався суд стосовно коментаря в ЖЖ.

У Сиктивкарі почався суд стосовно першої в історії російського карного права справи, заведеної через коментар у Живому Журналі.

На лаві підсудних – блогер і музикант Сава Терентьєв, якому пред’явлено звинувачення за статтею 282 КК (поширення ненависті або ворожнечі, що проявляється у приниженні людської гідності за ознаками національності, релігії, у приналежності до будь-якої соціальної групи, здійснені привселюдно або з використанням засобів масової інформації).

Коментар, через якого судять Терентьєва, був залишений у блозі сиктивкарського журналіста Бориса Суранова на Lіvejournal.com. Відповідно до матеріалів слідства, 15 лютого 2007 року блогер Терентьєв, беручи участь у дискусії про корупцію в правоохоронних органах, залишив коментар, у якому жорстко відгукнувся про міліціонерів і закликав спалювати їх на міській площі.

Захисники Терентьєва мають намір клопотатися про повернення справи в прокуратуру, оскільки в ході слідства, на їхню думку, були допущені порушення. Крім того, адвокат блогера думає, що карне переслідування його клієнта варто припинити за відсутністю складу злочину. “Це просто форма висловлення своєї думки”, – вважає захисник.

У ході лінгвістичної експертизи коментаря, що приписується Терентьєву, були виявлені ознаки розпалення ненависті до представників певної соціальної групи. Офіційне звинувачення Терентьєву було пред’явлено 22 лютого 2008 року. Адвокатам блогера було відмовлено в припиненні кримінальної справи.

Сам блогер повністю заперечує свою провину в розпаленні ненависті. Що стосується авторства спірного коментаря, то, Терентьєв не визнав, але й не спростував його.

У випадку якщо блогер буде визнаний винним, йому загрожує великий штраф або позбавлення волі на термін до двох років.

За матеріалами Інтерфакс

You must be logged in to post a comment.