Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Делегація Нафтогазу проводить у Газпромі переговори про терміни й порядок розрахунків за газ.

Нафтогаз - ГазпромТимошенко розповіла деталі переговорів Нафтогазу із Газпромом.

Делегація НАК Нафтогаз України проводить у Газпромі переговори про терміни й порядок розрахунків за газ, повідомила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.

“Зараз делегація Нафтогазу знаходиться в Газпромі. Наразі ведуться всі дискусії щодо термінів розрахунків, щодо порядків розрахунків і щодо того, щоб і далі будувати прозорі, чесні й абсолютно зрозумілі для двох країн відносини в системі постачань газу без посередників”, – сказала Тимошенко.

Стосовно боргу України перед Росією за газ, Тимошенко сказала: “Що стосується боргу, це технічний борг, який пов’язаний із тим, що потрібно підписати акти, підписати всі необхідні контракти, тому що не секрет, що минулий уряд здав нашому урядові справи, не маючи ні контракту на кінець минулого року на постачання газу, ні контракту на цей рік на постачання газу. Тим більше, була повна відсутність стратегічних відносин щодо забезпечення України природним газом”.

Як повідомлялося раніше, 19 березня Кабінет міністрів України затвердив Угоду про розвиток відносин у газовій сфері, підписану головою правління ВАТ Газпром Олексієм Міллером і главою правління Національною акціонерною компанією Нафтогаз України Олегом Дубиною в Москві 12 березня 2008 року.

Угода від 12 березня передбачає, зокрема, що з березня по грудень 2008 року в Україну буде поставлено газ центрально- і середньоазіатського походження в обсязі не менше 49,8 млрд. кубометрів за ціною $179,5 за 1 тис. кубометрів. Покупцем газу на кордоні з Україною буде Нафтогаз. При цьому постачання середньоазіатського газу в січні-лютому в обсязі 5,2 млрд. кубометрів будуть повністю оформлені й сплачені за контрактами RosUkrEnеrgo й УкрГаз-Енерго.

За матерiалами Інтерфакс-Україна

You must be logged in to post a comment.