Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Екс-прем’єра Косова виправдали.

Рамуш ХарадінГаазький трибунал виправдав екс-прем’єра Косова.

Міжнародний трибунал для колишньої Югославії (МТКЮ) у четвер виправдав колишнього прем’єр-міністра Косова Рамуша Харадіная, який звинувачувався в злочинах проти людства і порушенні законів і звичаїв війни.

Звинувачення проти Харадіная було висунуте у зв’язку з його роллю в подіях у Косові в 1998 – 1999 роках, коли він був одним з високопоставлених командирів Армії звільнення Косова (АЗК) у косовському районі Дукаджін. Сторона звинувачення вимагала для Харадіная 25 років ув’язнення

Колишній командир підрозділу АЗК Чорні орли Ідріз Балай, який звинувачувався разом з Харадінаєм, був сьогодні також повністю виправданий суддями МТКЮ.

Іншого польового командир АЗК, що був також начальником створеної косовськими албанцями в’язниці, в якій перебували серби, цигани і косовські албанці, що підозрювалися в співпраці з сербськими властями, Лахі Брахімая було визнано винним у тортурах і засуджено до шести років тюремного ув’язнення.

Усіх трьох звинувачували в участі у 1998 – 1999 роках у спільному злочинному угрупованні, метою якого було встановлення повного контролю АЗК над косовським районом Дукаджін.

При цьому здійснювалися злочини проти сербів і циган, а також проти косовських албанців, яких підозрювали у співпраці з сербськими властями або в ненаданні допомоги Армії звільнення Косова.

Злочини включали вигнання з місць проживання, погрози, зґвалтування, побиття, тортури і вбивства мирних жителів.

Харадінай, Брахімай і Балай добровільно здалися міжнародному трибуналу і відкинули усі висунуті проти них звинувачення.

Судовий процес над ними почався 5 березня 2007 року. Сторона звинувачення завершила виклик своїх свідків і надання доказів у листопаді.

За матеріалами РИА Новости

You must be logged in to post a comment.