Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

США успішно провели випробування систем стеження і попередження системи ПРО.

Система ПРОСША успішно випробували елементи ПРО.

США успішно провели випробування систем стеження і попередження системи ПРО, які отримали назву Переможна подорож 196.

Ракета була запущена з авіабази США Ванденберг у Каліфорнії та служила учбовою метою. Перехоплення ракети не здійснювалося – випробовувалися радар раннього попередження на авіабазі Біль у Каліфорнії та інфрачервона система космічного базування. За ракетою стежив і радар морського базування. “Системи вдало виявили і відстежили ракету дальнього радіусу дії”, – про це говориться в заяві глави Агентства протиракетної оборони США Генрі Оберінга, поширеній у п’ятницю, 4 квітня.

У документі говориться, що випробування продемонстрували здібності командних і контролюючих елементів системи об’єднувати дані різних джерел для підвищення точності у виявленні, ідентифікації, стеженні й націлюванні на ворожу балістичну ракету.

У рамках випробувань із бази Кодіак на Алясці буде запущена ракета-мішень. За нею стежитимуть усе той же модернізований радар раннього сповіщення на півночі Каліфорнії (авіабаза Біль) і радар, тимчасово розміщений у Джені на Алясці. За пуском спостерігатимуть також кораблі Aegis і радар морського базування в північній частині Тихого океану. Для перехоплення мішені з бази ВПС США Ванденберг у центральній Каліфорнії буде запущена ракета-перехоплювач.

Із 2001 року США здійснили вже більше 25 успішних перехоплень мішені протиракетної системи ПРО, сім випробувань закінчилися невдачею.

Нагадаємо, що Північноатлантичний альянс офіційно запропонував Москві об’єднати російську, американську й натовську системи протиракетної оборони. Раніше в рамках саміту НАТО в Бухаресті США і Чехія уклали угоду про розміщення системи ПРО на території Чеської Республіки, а Росію попросили нарешті зняти свої заперечення.

За матеріалами NEWSru.com

You must be logged in to post a comment.