Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Білорусь відмовилася від імпорту української електроенергії до кінця першого півріччя 2008 року.

Українська електроенергіяБілорусь відмовилася від української електроенергії.

Білорусь відмовилася від імпорту української електроенергії до кінця першого півріччя 2008 року, повідомив начальник відділу зовнішньоекономічної діяльності державного виробничого об’єднання Біленерго Едуард Наркевич.

“Після закінчення останніх переговорів з українською стороною було ухвалено рішення про те, що Білорусь найближчим часом не імпортуватиме електроенергію з України. Але переговори з Україною триватимуть у рамках змішаної білорусько-української комісії з торговельно-економічної співпраці, і не виключено, що угода за ціною буде досягнута”, – сказав Наркевич.

Він додав, що в ході останніх переговорів Україна наполягала на цінах оптового ринку, що вище за собівартість електроенергії білоруського виробництва.

Разом із тим Наркевич зазначив, що у разі досягнення сторонами угоди про ціну імпорту не виключене відновлення постачань української електроенергії в другому півріччі цього року.

Він нагадав, що 10 березня Біленерго і ЗАТ ІНТЕР РАО ЕЕС підписали контракт про постачання до Білорусі в 2008 році 2 млрд. кВт/год російської електроенергії за фіксованими цінами. Сторони також планують після уточнення необхідних обсягів підписати додатковий контракт про постачання цього року в республіку російської електроенергії за цінами оптового ринку. Обсяги постачань за оптовими цінами будуть скоректовані залежно від обсягів планового ремонту власного генеруючого устаткування білоруської енергосистеми.

У жовтні 2007 року представники Білорусі заявляли про плани імпортувати в 2008 році з України 2 млрд. кВт/год електроенергії.

Постачання української електроенергії до Білорусі припинилися влітку 2007 року через неузгодження ціни і дефіциту електроенергії в Україні.

За матерiалами Інтерфакс-Україна

You must be logged in to post a comment.