Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Теплогенеруюча галузь знаходиться в стані фізичного зносу.

Між 2012 і 2016 роками теплогенеруюча галузь України може припинити своє існування.

Про це в коментарі тижневику «Дзеркало тижня» заявив президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер, посилаючись на розрахунки Міністерства палива і енергетики України.

«Головна проблема в тому, що ціла підгалузь економіки знаходиться в стані фізичного зносу, і у держави немає (і не буде) грошей, щоб відновити і розширити теплові електростанції. А в державній власності вони довго не протягнуть», – пояснив експерт.

Він відзначив, що за розрахунками, підготовленими Мінпаливенерго до засідання Кабінету міністрів 26 березня, між 2012 і 2016 роками галузь припинить своє існування, якщо виходити з рівня сьогоднішніх державних витрат на її підтримку і відсутність у тарифі інвестиційної компоненти, – передає «УНІАН».

Проте, Пасхавер переконаний у недоцільності невідкладного продажу підприємств теплогенеруючій галузі. «Теплову генерацію не можна продавати негайно, як гарячі пиріжки, і я про це говорив на Кабміні. Повинен бути проведений ряд системних дій», – вважає експерт.

«Перше і найважливіше — треба подивитися, яким чином у разі зміни власника працюватиме система держрегулювання. Необхідна адаптація НКРЕ, Енергоринку до нових умов. Друге – треба переглянути процедури тарифної політики з тим, щоб закласти інвестиційний ресурс. По-третє, забезпечити надійну роботу, незмінність профілю підприємства після зміни власника. На все це буде потрібно чимало часу і сил», – підкреслив Пасхавер.

You must be logged in to post a comment.