Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Переговори про укладення нової, розширеної угоди ЄС-Україна.

Україна не може стати асоційованим членом Євросоюзу, оскільки такого статусу в цій регіональній організації не існує. Про це повідомила у понеділок представник Єврокомісії Крістіана Хоман.

«Цього статусу не існує, є статус кандидата у члени ЄС», – сказала Хоман. Чиновниця Єврокомісії нагадала, що ЄС вибудовує відносини з Україною у рамках Європейської політики сусідства, яка не припускає членства в організації.

Що стосується переговорів, які ведуться сторонами, про укладення нової, розширеної угоди ЄС-Україна, яка замінить чинне, то, як повідомила Хоман, рішення про її підписання може бути ухвалене на двосторонньому саміті на початку осені цього року. «Ми сподіваємося, що у ході саміту ЄС-Україна, який відбудеться на початку цього року, сторони дадуть оцінку тому, на якому етапі ми знаходимося з переговорами, і подивляться, чи можемо ми підписати цю угоду до кінця року», – сказала вона, передає «ЛІГА».

Нагадаємо, раніше Україна висловила своє невдоволення Європейською політикою сусідства і закликала держави-члени ЄС виробити нову політичну формулу відносин України з Євросоюзом. «Позиція України відносно ЄПС і відповідного Плану дій загальновідома і залишається незмінною: ключові основи ЄПС не відповідають стратегічним інтересам України отримати у перспективі членство в ЄС», – сказано у коментарі МЗС України.

You must be logged in to post a comment.