Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Заява міністра закордонних справ Росії.

Україна_НАТО_РосіяРосія зробить усе, щоб не пустити Україну в НАТО.

Росія зробить усе, щоб не допустити вступу України і Грузії в НАТО, – заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

«Ми робитимемо все, щоб не допустити прийняття України і Грузії в НАТО, і не допустити неминуче пов’язаного з можливим таким ухваленням різкого погіршення наших відносин і з Альянсом, і з ведучими його членами, і з нашими сусідами», – сказав Лавров, передає «РІА «Новини».

У той же час прес-секретар Білого дому Дана Періно підтвердила інформацію про те, що США мають намір у грудні так само рішуче відстоювати підключення України і Грузії до Плану дій щодо членства в НАТО, як вони робили це під час поїздки Президента країни Джорджа Буша до Європи на Бухарестський саміт Альянсу.

«Так, так, ми будемо як і раніше наполегливо просувати цей процес», – сказала Періно. «У майбутній зустрічі глав МЗС країн НАТО «важливо те, що вона заздалегідь запланована», – пояснила прес-секретар. «Тому наш Президент сказав: давайте надамо нашим міністрам право надавати доступ до ПДЧ», – додала вона, передає «ЛІГА».

Нагадаємо, минулого тижня в Бухаресті Рада НАТО на вищому рівні вирішила відкласти надання Україні і Грузії ПДЧ – документів, які переводять країну в статус офіційного кандидата на вступ у НАТО. У той же час, союзники зробили політичну заяву про намір з часом прийняти до Альянсу Грузію і Україну. Вони ухвалили «почати процес активних політичних консультацій» з цими країнами і дали вказівку Раді НАТО на рівні міністрів закордонних справ на черговій зустріч в грудні оцінити ступінь відповідності цих країн критеріям для отримання ПДЧ.

You must be logged in to post a comment.