Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Російський Газпром зареєстрував «дочку» в Україні.

ГазпромГазпром створив в Україні дочірню компанію.

ВАТ Газпром у межах російсько-українських газових домовленостей створив дочірнє підприємство в Україні Газпром-Україна, повідомило поінформоване джерело в уряді.

За його словами, передбачається, що ця компанія звернеться до Національної комісії регулювання електроенергетики України (НКРЕ) для отримання ліцензії на постачання газу українським споживачам за нерегульованим тарифом.

Раніше прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що український уряд пропонує дочірнім компаніям Газпрому зайти на внутрішній газовий ринок України і самостійно реалізовувати газ у зв’язку з запланованою ліквідацією ЗАТ УкргГаз-Енерго, 25% акцій якого опосередковано належить російському концерну, 25% — швейцарському газовому трейдеру Rosukrenergo, а 50% — Національній акціонерній компанії Нафтогаз України.

За словами глави українського уряду, Газпром може розраховувати на 25% від об’єму постачань УкрГаз-Енерго. При цьому Тимошенко згадувала дозволений для УкрГаз-Енерго обсяг постачань на 2008 рік – 5,76 млрд. кубометрів, хоча в минулому році компанія поставила споживачам України майже вдвічі більше.

НКРЕ, у свою чергу, допускало можливість отримання “дочкою” Газпрому ліцензії на постачання природного газу безпосередньо українським споживачам в обсязі до 26,06 млрд. куб м на рік – до 35% від загального об’єму його споживання по країні.

Комісія в кінці січня 2008 року видала Нафтогазу ліцензію на постачання природного газу за нерегульованим тарифом у обсязі 5,76 млрд. куб. м в рік, не дивлячись на те, що держхолдинг мав намір отримати дозвіл на продаж кінцевим споживачам до 30 млрд. куб. м в рік.

Комісія при ухваленні рішення врахувала, що пов’язані з Нафтогазом України підприємства – Газ України, УкрГаз-Енерго, Черноморнафтогаз, Укргазвидобування і Укрнафта мають ліцензії на постачання природного газу за нерегульованим тарифом сумарним обсягом 20,301 млрд. кубометрів в рік.

Діяльність з продажу природного газу кінцевим споживачам (постачанню) в Україні ліцензіюється, а з його реалізації посередникам (трейдерам) – ні. Органом ліцензування є НКРЕ.

Раніше перший заступник глави Секретаріату Президента Олександр Шлапак заявив, що в Секретаріаті українсько-російські газові відносини розцінюють як “холодну війну”.

За матеріалами Интерфакс-Украина

You must be logged in to post a comment.