Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Сівкович просить Генеральну прокуратуру порушити кримінальну справу проти президента.

Народний депутат від Партії регіонів Володимир Сівкович просить Генеральну прокуратуру України дати правову оцінку діям Президента України Віктора Ющенка і порушити кримінальну справу за фактом втручання в діяльність державного діяча у зв’язку з вимогою звільнити чиновників, які нібито пов’язані з екс-главою Адміністрації Президента Віктором Медведчуком і не відповідають принципам коаліції. Про це повідомили в прес-службі Сівковича.

Також депутат вважає, що цю кримінальну справу можна порушити за фактом навмисних дій по підбурюванню в здійсненні порушення рівноправ’я громадян у частині обмеження прав у зв’язку з політичними переконаннями і діями, направленими на підбурювання до здійснення незаконного звільнення.

Сівкович нагадує, що місяць тому вже звертався в Генеральну прокуратуру з проханням оцінити дії прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, «коли вона чинила тиск на членів ЦВК і вимагала від них саботажу роботи ЦВК і представлення проекту рішення про звільнення голови Шаповала, тим самим незаконно втручаючись у діяльність держслужбовців».

«Проте Президент значно її перевершив. Він свідомо і грубо порушує Конституцію і закони України, вимушуючи тепер уже її саму до безпідставного звільнення деяких посадових осіб, які за своїми політичними поглядами і «близькістю до Медведчука» не можуть посідати посади в демократичному уряді», – підкреслює депутат, передає «УНІАН».

«Якщо Президент України дозволяє собі письмово і публічно робити подібні заяви і зазіхає на право вільно працювати, право вільних політичних схильностей громадян – це дуже тривожний сигнал не тільки для політичної еліти, але і всього суспільства.

Я вважаю, що всі без виключення політичні сили повинні на це відреагувати. Ця, тільки на перший погляд безневинна суперечка між Президентом і прем’єром, може бути початком встановлення в країні авторитарного або навіть і диктаторського режиму. Такі вчинки Президента свідчать про повне ігнорування ним демократичних принципів у суспільстві», – переконаний Сівкович.

Як повідомлялося, 3 квітня Президент України Віктор Ющенко в листі до Тимошенко виразив надію на прийняття Кабінетом міністрів відповідального рішення щодо подальшого перебування ряду осіб на урядових посадах.

У свою чергу, прем’єр-міністр України Тимошенко, коментуючи вимоги Президента, заявила, що при призначеннях на урядові посади керується професійною підготовкою людей.

You must be logged in to post a comment.