Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Заручники в питаннях пенсійного забезпечення або зарплата в конвертах.

Зарплата в конвертахДо 40 тисяч робітників у Донецьку одержують зарплату в конвертах.

Близько 30-40 тисяч працівників у Донецьку одержують зарплату в конверті, заявив Донецький міський голова Олександр Лук’янченко.

“За нашими підрахунками на сьогоднішній день на території міста 30-40 тисяч працівників одержують гроші в конверті або комбіновано. Тобто це ті люди, які є заручниками самих себе в питаннях пенсійного забезпечення, інших питань соціального захисту. Це дуже серйозний об’єкт для роботи”, – сказав мер. За його словами, ще одне питання, що бентежить міську владу – “це виплата зарплати до рівня соціальної пільги”.

“Таку заробітну плату одержують близько 100 тисяч працівників. Це також вид комбінованої оплати, тому що на сьогоднішній день за основною професією, за якою виплачується 800 гривень на фонді зайнятості, де є порядку 11 тисяч вакантних місць із зарплатою від 1 500 тисяч, то тут простежується також комбінована виплата конверт плюс відомість, мінімальна до соціальної пільги. Тобто роботодавець намагається згладити порушення законодавства при оплаті праці”, – сказав Лук’янченко.

При цьому він зазначив, що всього у Донецьку зареєстровано близько 400 тисяч людей, які працюють офіційно.

Як повідомлялося, відповідно до опитування центра Соціальний моніторинг і Український інститут соціальних досліджень, 15% українців одержують зарплату неофіційно.

You must be logged in to post a comment.