Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Росія може порушити питання про приналежність Криму.

КримУ Держдумі Росії вже заговорили про повернення Криму.

Росія може порушити питання про приналежність Криму у разі форсованого вступу України в НАТО, заявив голова комітету Держдуми у справах СНД і зв’язків із співвітчизниками Олексій Островський.

Україна і Грузія пов’язували надії на підключення до Програми дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) з самітом НАТО, який відбувся минулого тижня у Бухаресті, проте керівники країн Північноатлантичного альянсу вирішили відкласти питання про приєднання цих країн до ПДЧ до грудня поточного року.

«У разі форсованого вступу України в НАТО Росія може порушити питання про приналежність Криму. Російська Федерація має правові підстави повернутися до перегляду тих угод, які були досягнуті при Хрущові», – сказав він в ефірі радіостанції «Російська служба новин», передає РІА «Новини».

При цьому парламентарій висловив упевненість, що у найближчій перспективі Україні та Грузії не вдасться вступити в НАТО. Зокрема, перешкодою до цього може послужити наявність в Грузії територіальних конфліктів.

Що стосується України, то в цій країні, зазначив Островський, до альянсу хочуть вступити тільки Президент, прем’єр-міністр і спікер Верховної Ради. «Відсутня думка народу, тоді як, згідно з Конституцією, вступу до альянсу має передувати проведення референдуму», – сказав депутат.

«З іншого боку, все залежатиме від позиції Росії, яку роботу ми будемо проводити з цими державами і країнами Заходу», – зазначив він.

You must be logged in to post a comment.