Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Повноважних представників президента РФ Путін залишає за собою.

ПутінПовпреди президента РФ перейдуть у підпорядкування прем’єру.

Повноважних представників президента РФ у федеральних округах планується перетворити в повпредів прем’єр-міністра.

Як пише в четвер газета Ведомости, повпредам глави уряду планується доручити контроль за ходом реалізації економічних завдань. У відання повпредів будуть передані регіональні відділення міністерств і відомств.

Як повідомило видання представники адміністрації президента і Единой России, реформа повпредств буде присвячена вступу на посаду вибраного президента Дмитра Медведєва, коли разом з Володимиром Путіним у відставку піде уряд.

За одним з розглянутих варіантів, повпреди уряду будуть підкорятися тільки Путіну, що займе пост прем’єр-міністра. Інший варіант передбачає подвійне підпорядкування повпредів – щодо економічних питань прем’єрові, а щодо політичних – президенті. Також поки не вирішено, чи залишаться у виконавчій структурі повпреди президента РФ або ці пости будуть скасовані.

Повпредам прем’єра, пишуть Ведомости, можуть доручити курирувати не федеральний округ, як це було із представниками президента, а макроекономічні зони, проект створення яких запропонував міністр регіонального розвитку Дмитро Козак. У цьому випадку, число повпредів глави уряду зросте, Козак пропонує об’єднати російські регіони в сім-десять макроекономічних зон.

В 2000 році в Росії був уведений інститут повпредів президента, які допомагали приводити регіональні закони й норми у відповідність із федеральними й здійснювали нагляд за губернаторами. Тепер інститут повпредства планується пристосувати для рішення економічних проблем, позначених у стратегії розвитку Росії до 2020 року.

Нагадаємо, спікер нижньої палати Держдуми РФ Борис Гризлов заявив, що парламент 8 травня буде затверджувати кандидатуру Володимира Путіна на пост прем’єра-міністра Росії.

За матеріалами Lenta.ru

You must be logged in to post a comment.