Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Взаємна недовіра партнерів по коаліції.

Скандальна дюжина коаліціїСкандальна дюжина коаліції.

Президент України Віктор Ющенко до цих пір не прийшов у Раду із зверненням до українського народу і депутатів. І найближчим часом не прийде. Принаймні, за словами спікера парламенту Арсенія Яценюка, Ющенко готовий виступити в парламенті після того, як депутати приймуть всі законопроекти, які передбачені додатком до коаліційної угоди.

Спікер пояснив, що ці проекти законів повинні бути прийняті не тільки в першому читанні, але і в цілому.

Народний депутат, член фракції НУ-НС Олександр Третьяков вважає, що спочатку потрібно виконати коаліційну угоду, а потім приймати Програму діяльності уряду.

За його словами, коаліційна угода, підписана фракціями НУ-НС і БЮТ, є «Біблією, яку повинні шанувати обидві сторони коаліційного процесу».

Як нагадав Третьяков, у коаліційній угоді чітко записано, що коаліція повинна робити, зокрема, прийняти 12 законів, позначені в угоді як першочергові.

«Наша Україна, – підкреслив депутат, – пішла на всі пропозиції БЮТ про те, що спочатку ми обираємо прем’єр-міністра, потім формуємо уряд, потім затверджуємо бюджет».

Тому у Третьякова, за його словами, не викликає сумніву «що первинне – коаліційна угода чи Програма дій уряду».

Нагадаємо, 31 березня Президент України Віктор Ющенко на зустрічі з депутатами фракції «Наша Україна – Народна самооборона» висловив думку, що найоптимальнішим шляхом розвитку ситуації буде така послідовність кроків: ухвалення Верховною Радою першочергових законопроектів, узгоджених коаліцією при підписанні коаліційної угоди; проголошення Президентом послання до ВР; приведення до присяги суддів КС і членів Вищої ради юстиції; ухвалення парламентом програми діяльності уряду і схвалення державної програми соціально-економічного розвитку України; внесення необхідних змін і доповнень до закону про державний бюджет. І останнє – здійснення Верховною Радою України кадрових призначень згідно з коаліційною угодою і програмою уряду.

Угодою про створення коаліції демократичних сил у парламенті VI скликання передбачена необхідність прийняття 12 законопроектів, зокрема, про внесення змін до Конституції України (про відміну недоторканності народних депутатів України); про внесення змін до Закону «Про статус народного депутата України» (про відміну недоторканності народних депутатів України, а також відміни пільг і компенсацій для народних депутатів України); про Кабінет міністрів; про опозицію; про імперативний мандат; про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо призначення позачергових виборів у Київську міську раду і Київського міського голови).

Керівник Секретаріату Президента України Віктор Балога заявив, що протягом чергового сесійного періоду роботи Верховної Ради парламентська більшість зобов’язана прийняти ряд важливих для держави рішень, що повинно засвідчити цілісність і ефективність нинішньої коаліції.

На його думку, коаліційний порядок денний слід розглядати в ширшому контексті, ніж виконання передвиборних програм. Балога відзначив, що на сьогодні необхідно підтвердити спільність демократичних поглядів тих політичних сил, які утворили більшість у ВР, і їх готовність діяти на єдиній платформі. «Цифри за результатами останніх голосувань у парламенті викликають багато питань про існування коаліції як такої. Виборців, які віддали голоси блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» і БЮТ, бентежать червоні стоп-сигнали неухвалених рішень. У конструкції більшості без мікроскопа видно лінії розриву по ряду принципових питань, які поки залишаються без відповідей, але які є індикаторами здатності коаліції на скоординовані дії», – заявив він.

Як відзначив Балога, пріоритетним завданням для парламентської більшості і надалі залишається неухильне виконання коаліційної угоди і ухвалення ряду важливих рішень в економічній і соціальній сферах. Верховна Рада повинна схвалити пакет з 12 невідкладних законопроектів, затвердити програму соціально-економічного розвитку країни, програму діяльності Кабінету міністрів, внести зміни до нинішнього держбюджету. «Президент підписав бюджет з умовою істотної корекції цього документа в березні. Нагадую шановній коаліції і її уряду: на календарі квітень, а в країні – інфляція. Колискові пісні про «ситуацію під контролем» і химери підозр про «картельні змови» можуть заспокоїти лише легковірних. Березнева інфляція вже перекреслила річний урядовий прогноз, а антиінфляційні заходи ефективні лише на папері, а не на цінниках магазинів і заправок. Приборкання інфляційних процесів на сьогодні – це головна партія для коаліційного урядового дуету», – вважає керівник Секретаріату.

You must be logged in to post a comment.