Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Політичні торги навколо прийняття Конституції.

ЯценюкКонституційний гармидер під скляним куполом.

У середу в парламенті намагалися знайти консенсус з питання внесення змін до Конституції.

Спікер парламенту Арсеній Яценюк перед початком розгляду порядку денного заявив про те, що «в очі не бачив» законопроект про створення Тимчасової слідчої комісії ВРУ щодо розробки нової редакції Конституції. Він також зазначив, що щодо даного проекту закону немає рішення регламентного комітету.

Глава парламенту підкреслив, що Конституцію не прийматимуть без парламенту, і всі її тексти розглядатимуться у сесійному залі.

У той же час спікер упевнений, що не можна «все кинути» і почати розглядати це питання.

Яценюк запропонував у понеділок на погоджувальній раді розглянути цей законопроект. «Поспіх у прийнятті Конституції навряд чи зіграє добру службу для Конституції і держави в цілому. Комусь закрутило в одному місці, і захотілося швидко Конституцію прийняти», – зазначив голова ВР.

Яценюк здивований, чому питання про створення комісії виникає «за п’ять хвилин», і що його за таку ж кількість часу хочуть вирішити.

Трохи пізніше Яценюк заявив, що задоволений тим, що фракції парламенту знайшли компроміс у питанні створення комісії щодо внесення змін до Конституції.

На думку спікера, дуже важливо, щоб при внесенні змін до Конституції не було політичної конкуренції і боротьби. «Оскільки Конституція – це документ нації і держави, який має показувати, що нарешті всі політичні сили об’єдналися навколо ключових національних пріоритетів. Ми можемо мати різні дискусії з приводу інших законів, але Конституція – це той документ, який має бути прийнятий, в ідеалі, 450 нардепами», – підкреслив він.

За словами Яценюка, новий законопроект про внесення змін до Конституції має бути підписаний усіма фракціями ВР.

Голова ВР пообіцяв, що обов’язково у парламенті проходитиме конституційний процес. Він зазначив, що вже сьогодні повинні проводитися консультації про внесення змін до Конституції

Яценюк сподівається, що у понеділок з’явиться узгоджений усіма фракціями проект постанови про створення комісії щодо зміни Основного закону. «Обов’язково керівникам фракцій потрібно зустрітися у широкому форматі, думаю, буде доцільною зустріч з Президентом України, з головою Верховного Суду України та іншими гілками влади», – підсумував він.

You must be logged in to post a comment.