Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Воронін обговорить зі Смірновим конфлікт у Придністров’ї.

ВоронінПрезиденти Молдови і Придністров’я зустрілися вперше за сім років.

Уперше за сім років зустрічаються президент Молдови Володимир Воронін і лідер самопроголошеного Придністров’я Ігор Смірнов.

Зустріч проходить у місті Бендери, на якій лідери обговорюють процес урегулювання придністровського конфлікту, повідомив ІТАР-ТАРС глава МЗС невизнаної республіки Валерій Ліцкай.

Молдовський президент Воронін покладає на зустріч великі надії – проведена велика підготовча робота. Утім, лідер Придністров’я до останнього заявляв: переговори можливі тільки після визнання незалежності.

Переговори довгий час готували міністри закордонних справ Ліцкай і Шова, але про їхні деталі не розповідали.

Воронін і Смірнов не зустрічалися упродовж останніх семи років. Домовленість про зустріч була досягнута на початку тижня, в телефонній розмові між ними.

Останнім часом переговори щодо придністровського врегулювання велися на рівні Василя Шови і Валерія Ліцкая. Але й ці зустрічі, які останнім часом проходили у форматі 5+2 (Молдова, Придністров’я, ОБСЄ, Росія й Україна, а також спостерігачі від США і ЄС) були припинені в лютому 2006 року. У березні того ж року Україна на прохання молдавського керівництва ввела новий митний режим для Придністров’я. У Тирасполі розцінили цей крок як економічну блокаду і відмовилися вести переговори до того часу, поки він не буде відмінений. У Молдові називають ці звинувачення спекулятивними. Посередники неодноразово закликали сторони відновити діалог, але всадити сторони за стіл переговорів поки не вдалося.

Нагадаємо, Верховна рада невизнаної республіки Придністров’я відмовився від створення конфедерації з Молдовою. А у відповідь на проголошення незалежності Косова МЗС Придністров’я зажадало швидкого міжнародного визнання республіки.

За матеріалами NEWSru.com

You must be logged in to post a comment.