Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Ядерна безпека в Україні.

Державна система фіззахисту ядерних установокКабмін пропонує створити державну систему фіззахисту ядерних установок.

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді створити державну систему фізичного захисту ядерних установок, матеріалів, радіоактивних відходів і інших джерел іонізуючого випромінювання.

Про це сказано в законопроекті №2365, зареєстрованому в Раді 11 квітня.

Законопроект передбачає внесення відповідних змін до Закону “Про фізичний захист ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів (РАВ), інших джерел іонізуючого випромінювання” і “Про використання ядерної енергії і ядерної безпеки”.

Мета створення системи, відповідно до пояснювальної записки, є, зокрема, забезпечення захисту джерел іонізуючого випромінювання з урахуванням проектної загрози, яка передбачає дії потенційних правопорушників з метою незаконного вилучення радіоактивних матеріалів; здійснення державного нагляду й контролю стану фіззахисту; забезпечення функціонування єдиної системи захищеного зв’язку між державними органами і юридичними особами, уповноваженими здійснювати функції обліку, контролю, фіззахисту й протидії нападу на ядерні установки, об’єкти з обороту з РАВ й інші джерела іонізуючого випромінювання.

Суб’єктами державної системи фіззахисту визначені спецуповноважений на те центральний орган виконавчої влади, а також органи, які здійснюють правоохоронну діяльність: Служба безпеки України, внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ.

Проект передбачає встановлення відповідальності ліцензіата за фіззахист джерел іонізуючого випромінювання, ядерних установок і об’єктів з обороту з РАВ.

Сама ж проектна погроза визначається спецуповноваженим на те державним органом.

У законопроекті визначена державна експертиза фіззахисту проектів зі створення, модернізації й реконструкції систем фіззахисту джерел іонізуючого випромінювання.

Також передбачена розробка додаткових актів Кабміном, внесення змін і скасування деяких нормативних актів Державного комітету ядерного регулювання.

Впровадження зазначених змін у закони не вимагатиме додаткових видатків з держбюджету.

8 липня 2005 року Україна підписала виправлення до Конвенції про фізичний захист ядерного матеріалу під час дипломатичної конференції у Відні (Австрія).

Дія норм цієї конвенції для України набула чинності 5 серпня 1993 року.

Як повідомляло агентство, Кабмін затвердив порядок використання коштів держбюджету на заходи щодо фіззахисту ядерних установок і матеріалів на 2008 рік.

В 2008 році держбюджетом України передбачено 37,475 млн. гривень на фінансування цих заходів.

You must be logged in to post a comment.