Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Росія зійшла з шляху демократії.

КваснєвськийРосія може ввійти в НАТО раніше за Україну.

Екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський вважає, що Росія може ввійти в НАТО швидше за Україну, хоча це станеться не сьогодні й не завтра, пише в сьогоднішньому номері газета КоммерсантЪ.

Кваснєвський заявив про це на конференції Ідентифікація й інтеграція в нову Євразію, що була організована Центром з вивчення Євразії. Олександра Кваснєвського виступив з доповіддю, що був присвячений відносинам Заходу з Україною й Росією під час недавнього саміту НАТО в Бухаресті.

“Багато країн виявилися в сірій зоні між Заходом і Росією з її зростаючими амбіціями й очікуваннями”, – зробив висновок екс-президент Польщі. Головною із цих країн є Україна, що, за словами пана Кваснєвського, “не знає, що їй робити зі своїм становищем у Європі, і відчуває недостачу інформації про відносини ЄС із Росією”, пише газета.

Крім того, на думку Кваснєвського “процес європейської інтеграції перебуває в біді, а сам ЄС виявився на розпутті”. А винні в такому жалюгідному стані справ країни старої Європи, для яких європейська інтеграція вже втратила привабливість.

Швидше за все, на оцінки Олександра Кваснєвського вплинули підсумки бухарестського саміту НАТО, де ряд “старонатівців” на чолі з Німеччиною заблокували одержання Україною й Грузією Плану дій щодо членства в альянсі, зазначає Коммерсантъ.

Наприкінці виступу екс-президент Польщі розкритикував Росію. На його думку, Росія зійшла з шляху демократії. Кваснєвський зазначив, що “у найближчі вісім років не слід чекати жодних істотних змін у російській системі влади й економіці, оскільки Дмитро Медведєв продовжить існуючий курс”. Надії пан Кваснєвський покладає лише на молодих росіян, причому новообраного президента РФ він у цю категорію не включає, пише російське видавництво.

Нагадаємо, 3 квітня на саміті в Бухаресті члени НАТО перенесли ухвалення остаточного рішення про приєднання України й Грузії до Плану дій щодо членства на грудень 2008 року. А на думку Росії, у Грузії й України немає шансів отримати запрошення в Північноатлантичний альянс.

Як повідомлялося, Росія може підняти питання про приналежність Криму у випадку форсованого вступу України в НАТО, заявив голова комітету Держдуми зі справ СНД і зв’язків зі співвітчизниками Олексій Островський.

За матеріалами КоммерсантЪ

You must be logged in to post a comment.