Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

“Ядерне паливо України” замість “Укратомпром”.

Кабінет Міністрів ліквідував державний концерн “Укратомпром” і створив концерн “Ядерне паливо України”. Про це журналістам 17 квітня повідомив міністр палива і енергетики Юрій Продан. За його словами, концерн створюється на базі підприємств “Укратомпрому”, виключаючи “Енергоатом” і “Турбоатом”, повідомляють “Українські новини”

Продан додав, що до концерну увійдуть держпідприємства “Східний ГОК”, “Дирекція підприємства, що створюється на базі Новоконстянтинівського родовища уранових руд”, “Смоли”, “Дніпровський завод прецизійних труб”, “Український науково-дослідний і проектно-розвідувальний інститут промислових технологій”.

Міністр додав, що в концерн може увійти також держпідприємство “Цирконій” після того, як завершиться процедура його санації.

Продан підкреслив, що рішення про ліквідацію “Укратомпрома” і створення “Ядерного палива України” ухвалене однією ухвалою Кабміну.

Мінпаливенерго також припускає, що українська частка в “Спільному україно-казахстансько-російському підприємстві з виробництва ядерного палива” (“УкрТВС”, Київ) буде передана до статутного фонду створюваного державного концерну “Ядерне паливо України”.

Нагадаємо, що в серпні минулого року Віктор Ющенко припинив дію постанов Кабміну про створення державного концерну “Укратомпром”. Причина – підозри, що деякі об’єкти “Укратомпрома” можуть бути приватизовані, що неможливо з міркувань енергетичної безпеки країни.

У відповідь підприємства, які входять у концерн, подали позов до Адміністративного суду Києва з вимогою відмінити указ президента. Підставою для позову став висновок Міністерства юстиції, в якому даний указ був визнаний незаконним.

Після цього, міжвідомча комісія з енергетичної безпеки запропонувала РНБО або повністю ліквідувати концерн “Укратомпром”, який об’єднує всі існуючі атомні активи України, або виключити з його складу НАЕК “Енергоатом”.

Довідка: учасники концерну “Укратомпром”

До переліку учасників концерну були включені: ДП “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”, ДП “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” (видобування, переробка уранової руди, м. Жовті Води, Дніпропетровська обл.), ДП “Дирекція підприємства, яке створюється на базі Новокостантинівського родовища уранових руд”, ДП “Смоли” (випускає смоли для переробки уранової руди, Дніпродзержинськ), ДП “Дніпропетровський завод прецизійних труб”, а також ДП “Український науково-дослідний і проектно-розвідувальний інститут промислової технології” (Жовті Води).

Пізніше Кабмін доповнив перелік учасників Державного концерну “Укратомпром” компанією ВАТ “Турбоатом”.

До складу концерну передбачалося також включити ВАТ “Київський науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут “Енергопроект”, ВАТ “Харківський науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут “Енергопроект” і ВАТ “Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного і енергетичного насособудування” (Суми), а також ДП “Цирконій”, після відновлення платоспроможності.

Постановою уряду №456 від 14 березня 2007 року було затверджено статут Державного концерну “Укратомпром”.

Генеральним директором концерну був призначений президент “Енергоатома” Андрій Деркач.

Представники Секретаріату президента і Ради національної безпеки і оборони України неодноразово висловлювалися про сумнівну доцільність механізму концентрації атомно-промислових активів, запропонованого діючим урядом, зокрема, указуючи на те, що передача в управління державного концерну “Укратомпром” атомно-генеруючих потужностей НАЕК “Енергоатому” створює ризики для їх відчуження у разі невиконання концерном кредитних зобов’язань.

You must be logged in to post a comment.