Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Проект нової редакції Основного Закону не уникне проходження через парламент.

ЮщенкоЮщенко: За спиною парламенту створили нову Конституцію.

Президент України Віктор Ющенко наполягає на здійсненні конституційної реформи через Національну конституційну раду. Про це він заявив, відповідаючи на запитання журналістів сьогодні у Донецьку.

«Я б не хотів, щоб ми повторили помилки 2004 року під благими намірами. Це призведе до протистояння», – упевнений Президент.

Він аргументував необхідність проведення реформи через Національну конституційну раду тим, що цей орган має широке представництво не тільки політичних сил, але і громадськості та експертів. «Процедура підготовки, формування і обговорення цієї ініціативи повинна бути якнайширшою», – сказав Ющенко.

Він запевнив журналістів у тому, що проект нової редакції Основного Закону не уникне проходження через парламент. Проте створення зараз для цього Тимчасової спеціальної комісії у парламенті не відповідає Конституції України, переконаний Ющенко, адже вона передбачає, що підставами для створення комісії мають бути подані до парламенту законопроекти, що стосуються змін до Конституції, або її нова редакція.

Президент підкреслив, що проведення конституційної реформи є невідкладним завданням. «Проблеми, які сьогодні є в українському політикумі, – це проблеми національних інститутів, які сформувалися внаслідок бездарної політичної реформи 2004 року», – сказав Глава держави, передає «УНІАН».

Ющенко також привернув увагу на те, що альтернативний проект редакції Конституції існує, і саме тому у Верховній Раді лунають ініціативи про створення Тимчасової спеціальної комісії. «Така Конституція розроблена за спиною парламенту тією політичною силою, яка була такою причетною до змін 2004 року! Але є одна проблема: публічно визнати своє авторство і висунути ці пропозиції у парламенті – значить, показати, хто за цією авантюрою стоїть. Тому мусується питання: давайте ми всупереч Конституції спочатку зробимо комісію, а потім подамо текст змін і доповнень», – сказав Президент, ще раз підкресливши, що це суперечить Основному Закону.

You must be logged in to post a comment.