Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

США не досягли цілей національної безпеки.

Аль-КаїдаАль-Каїда готова до нових терактів проти США.

США не змогли досягти успіху в справі знищення терористів, а терористичне угруповання Аль-Каїда відновило свою здатність завдати удару по Штатах.

До такого висновку прийшли автори доповіді, підготовленої в рахунковій палаті США. “Рахункова палата прийшла до згоди, що…Аль-Каїда відновила здатність нападу на США й досягла успіху в утворенні безпечного укриття на Території племен федерального управління”, – говориться в доповіді.

“США не досягли цілей національної безпеки: не усунули терористичну загрозу й не знищили безпечні укриття терористів на Території племен федерального управління”, – зазначається в документі.

Під поняттям Територія племен федерального управління (Зона племен), доповідачі мають на увазі територію, що розташована в Пакистані на кордоні з Афганістаном. На цій нестабільній території знайшли притулок сотні іноземних ісламістів, що воювали на стороні талібів. На думку ряду західних експертів, у Зоні племен ховаються й лідер міжнародної терористичної мережі Аль-Каїда Усама бен-Ладен, та інші ватажки терористів.

На усунення терористичної загрози тільки на Територіях з 2002 року Вашингтон виділив 5,8 мільярда доларів. Порядку 96% цих коштів пішли в кишеню пакистанській армії як оплата за бойові операції. За даними Держдепартаменту, Пакистан розмістив 120 тисяч військовослужбовців у Зоні племен. Усього ж з 2002 року США надали допомогу Пакистану на боротьбу з тероризмом у розмірі 10,5 мільярда доларів.

Незважаючи на масштабні грошові вливання й задіяні людські ресурси, як виявилося, у США навіть не було чіткого плану дій щодо знищення терористичної загрози. “Не був розроблений повний план дій щодо досягнення цілей національної безпеки на Території племен федерального управління в Пакистані”, – говориться в доповіді.

Із заявами доповіді згодний Пентагон, про що говорить лист із американського військового відомства, розміщене наприкінці документа. Однак на думку представників Держдепартаменту США, американський план щодо боротьби з тероризмом у Пакистані був.

Варто зазначити, що зі сторони керівників Аль-Каїди регулярно звучали погрози й заклики до нових терактів на території США. Так друга людина в керівництві організації Айман аль-Завахірі закликала боротися за волю Палестини, влаштовуючи теракти проти американців та ізраїльтян по усьому світі. А Усаме бін Ладнен заприсягнув помститися країнам ЄС за повторну публікацію карикатур із зображенням пророка Мухаммеда.

За матеріалами РІА Новости

You must be logged in to post a comment.