Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Український уряд поверне на батьківщину гроші Лазаренка.

Український уряд повертатиме на батьківщину гроші екс-прем’єра Павла Лазаренка, які заморожені на рахунках в Антігуа і Барбуда.

Як повідомляє «Голос Америки», про це мовиться в угоді про допомогу в розслідуванні кримінальних справ, підписаній у Вашингтоні послами України і Антігуа і Барбуда у присутності міністра юстиції України Миколи Оніщука.

За даними українських офіційних осіб мова йде про більш ніж 70 мільйонів доларів. Переговори і співпраця в цьому напрямі велися ще з 2002 року.

«Уряд Антігуа і Барбуда переконаний, що ця угода допоможе зміцненню взаємин між нашими країнами і це демонстрація взаємних зусиль у боротьбі з відмиванням грошей, боротьбі з тероризмом і його фінансуванням», – сказала посол Антігуа і Барбуда в США Дебра Мілау, відзначивши, що підписана угода служитиме попередженням, що Антігуа і Барбуда не є країною, що вітає державних службовців або кримінальних авторитетів, які хочуть заховати накрадені гроші. Вона виразила надію, що обидві країни до кінця цього року зможуть підписати ще одну угоду, яка дасть можливість підрахувати і вирішити долю грошей, зокрема колишнього прем’єра Лазаренка, які заморожені на рахунках в острівній державі.

Міністр юстиції України, який знаходиться з офіційним візитом у США, назвав цей документ важливим кроком на шляху виявлення нечесно нажитих коштів і повернення їх власникам, у даному випадку до державного бюджету України: «Свого часу значні активи були виведені з України злочинним шляхом на територію цієї невеликої країни, яка мала офшорний характер і, як і в інших, до речі, офшорних зонах, створювала певні можливості для розташування капіталів. І ось це перша угода, яка повинна легалізувати можливість правоохоронним органам просити і отримувати необхідну інформацію при проведенні кримінальних розслідувань. Ми також чекаємо, що найближчим часом буде завершена важлива угода, про розшук, конфіскацію і розподіл майна і грошей отриманих незаконним шляхом. Отже ми зможемо повернути до державного бюджету України значні кошти, які були свого часу вивезені, зокрема Павлом Лазаренком», – передає «УНІАН».

Міністр юстиції України також повідомив, що під час зустрічі зі своїм американським колегою домовився про активізацію роботи щодо підписання подібної угоди із Сполученими Штатами. Мова «йшла про пожвавлення роботи над укладанням двох важливих угод про видачу осіб, які знаходяться під слідством, тобто про екстрадицію, і угоду про розшук, конфіскацію, розділ активів, отриманих незаконним шляхом», – відзначив український міністр.

You must be logged in to post a comment.