Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Пентагон схиляв громадську думку на свою користь.

ПентагонПентагон маніпулював громадською думкою через незалежних експертів.

Адміністрація президента Джорджа Буша і Пентагон приховано використовували незалежних військових аналітиків, які працюють для американських ЗМІ, щоб схилити громадську думку на свою користь.

Про це пише у сьогоднішньому номері американська газета The New York Tіmes. Видання посилається на 8000 сторінок секретних документів, електронних повідомлень, стенограм бесід і зустрічей з Пентагону, які потрапили до його розпорядження.

У цих документах військові аналітики недвозначно названі силою, на яку можна покластися у тому, щоб донести позицію адміністрації до мільйонів рядових американців під виглядом власної думки.

Для цього аналітикам розкривали секретну інформацію, у тому числі розвіддані. Потім фахівці “транслювали” отримані відомості на широку аудиторію.

Деякі з них, як пише The New York Tіmes, підозрювали, що отримані ними відомості недостовірні або ж тенденційні, проте, продовжували займатися свого роду пропагандою, побоюючись, що у протилежному випадку їх позбавлять джерела інформації.

Сама ідея використовувати військових аналітиків, що виступають на телебаченні й у пресі, у своїх цілях виникла в Пентагоні ще в 2002 році, після терактів 11 вересня. Тоді перед адміністрацією Буша постала необхідність переконати громадську думку в необхідності війни в Іраку, початок якої більшість американців не схвалювали, пише The New York Tіmes

Автором подібного методу впливу на громадськість була Тоні Кларк, яка займала на той час посаду заступника міністра оборони Доналда Рамсфелда зі зв’язків із громадськістю. На її думку, вплив військових аналітиків на аудиторію був тим ефективнішим, що багато хто з них були відомі своїм критичним ставленням до адміністрації Буша, зазначає американське видання.

На кожного з аналітиків було зібрано досьє, що включає їхню біографію, ділові зв’язки й опис позиції, яку вони займали щодо питання про майбутню війну в Іраку. Більшість з аналітиків співробітничалася з телеканалами FOX News, NBC і CNN, а крім того також із телеканалами CBS і ABC, резюмує The New York Tіmes.

You must be logged in to post a comment.