Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Політичне майбутнє «Народної Самооборони» – яке воно?

КарасьовКарасьов: Конфлікт всередині блоку НУНС неминучий.

За словами директора Інституту глобальних стратегій Вадима Карасьова, об’єднання «Народна Самооборона» давно уже претендувало на певний «внутрішній суверенітет» в НУНС і орієнтувалося, скоріше, не на Президента, а на прем’єр-міністра.

Він також зазначає, що «Самооборона», очевидно, бачить своє політичне майбутнє саме як парламентська партія.

«Вони хочуть бути невеликою, але компактною і мобільною силою, що є близьким до парламентсько-президентської моделі влади», – вважає експерт.

Карасьов також додає, що «Народна Самооборона» і, зокрема, Юрій Луценко дуже полюбляють бути у «політичному мейнстрімі».

«Оскільки сьогодні є передумови для парламентсько-республіканського консенсусу різних політичних сил, то «Самооборона» хоче не втратити момент взяти у цьому процесі», – зазначає він.

На переконання політолога, в зв’язку із такою позицією «Самооборони» конфлікт в середині блоку НУНС неминучий.

«Формально блок буде існувати, як і все в парламенті існує формально. На папері все є, як фасад, як імітація, як документальна, а не реальна конструкція», – говорить Карасьов.

На його думку, є два варіанти розвитку подій.

«Або блок зробить вигляд, що нічого не сталося, і формально продовжуватиме існування. Або ж те, що є «де-факто», стане «де-юре» з усіма витікаючими наслідками не тільки для блоку «Наша Україна – Народна Самооборона», але і для кожної окремої партії, котрі в нього входять, і для самої коаліції між БЮТ і НУНС з відповідним підсумком для усього парламенту», – переконаний він.

You must be logged in to post a comment.