Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Яценюк не бачить підстав швидкісних змін до Конституції.

ЯценюкЯценюк не хоче змінювати Конституцію “у пожежному порядку”.

Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк не бачить підстав для внесення змін до Конституції «у пожежному порядку». Про це він заявив сьогодні журналістам у Лісабоні після зустрічі з Президентом Португалії Анібалом Каваку Сілвою.

«Я б концентрувався на економічних і соціальних реформах, а не на створенні пожеж на тих чи інших напрямах», – сказав спікер, відповідаючи на прохання прокоментувати заяву одного з представників БЮТ Валерія Писаренка про наміри Блоку схвалити зміни до Конституції вже на цій сесії парламенту.

Яценюк зазначив, що конституційний процес необхідний для України, але виключно для того, щоб згладити суперечності, викликані чинною Конституцією, передає «УНІАН».

«Які сьогодні підстави кардинально міняти форму державного правління? Тому що вона комусь не подобається?» – поцікавився Яценюк.

Спікер висловив переконання, що зміни до Конституції не повинні стосуватися ні розділу про державний устрій, ні розділу про права і свободи людини, оскільки, на його переконання, ці розділи «виписані чудово».

У той же час існують суперечності у положеннях Конституції, які описують функціонування Президента, законодавчої, виконавчої та судової гілок влади.

При цьому Яценюк висловив переконання, що конституційний процес проходитиме спокійно і у стінах парламенту. «Зміни до Конституції – це не спринтерський забіг. Якщо парламент чимось може відзначитися в історії держави – це прийняттям Конституції», – сказав спікер.

Він також висловив переконання, що сьогодні перед українськими політиками стоять завдання, які потребують швидшого вирішення, ніж питання Конституції, і ці завдання полягають у необхідності боротьби з ключовими викликами сьогоднішнього дня, починаючи з інфляції та енергетичної залежності.

You must be logged in to post a comment.