Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Активізуються політики другого ешелону.

Політолог, президент соціологічної служби «Український барометр» Віктор Небоженко в інтерв’ю кореспонденту ForUm’у прокоментував заяву народного депутата з НУ-НС Анатолія Гриценка про те, що у Глави української держави Віктора Ющенка практично немає шансів перемогти на виборах Президента в 2010 році.

«Наближаються вибори, тому активізуються політики другого ешелону, до яких можна віднести, перш за все, Катеринчука, Луценка і Гриценка. Саме ці люди спробують «розірвати» електорат Ющенка і «відірвати» трішки у Тимошенко», – зокрема, сказав він.

Небоженко нагадав, що існує правило: «Якщо політик, у якого маленький рейтинг, критикує політика, у якого великий рейтинг, – то це застосування технології». «Той факт, що Гриценко критикує Ющенка – це спроба покористуватися рейтингом Президента, а не вказати на якусь конкретну проблему. Тобто, як би сказали цинічні політтехнологи – нічого особистого. Це не образа на Ющенка, а спроба вклинитися в його електорат», – відзначив політолог.

Нагадаємо, член фракції блоку «Наша Україна – Народна самооборона» Анатолій Гриценко впевнений, що у Глави української держави Віктора Ющенка практично немає шансів перемогти на виборах Президента в 2010 році.

«Передусім, на вибори орієнтований Президент, хоча з трійки (Юлія Тимошенко, Віктор Янукович, Віктор Ющенко – ред.) сьогодні у нього практично немає шансів. Прем’єр заперечує президентські амбіції, але їй ніхто не вірить. Янукович кривить душею, коли говорить, що йому некомфортно в опозиції. Думаю, він міг би відмовитися від ілюзорних президентських амбіцій в обмін на прем’єрський пост вже сьогодні», – сказав Гриценко в інтерв’ю газеті «Дело».

«Якби Ющенко, Тимошенко і Янукович менше думали про президентство або канцлерство, вони могли б дозволити собі більше попрацювати на країну, об’єднати зусилля і разом зайнятися украй необхідними реформами. Вони стоять перед дилемою: рейтинг, популярність, вибори або – реформи, важка і невдячна на перших порах робота. Вибір зроблений на користь першого – нарощування рейтингу. Але тоді це не політика, це швидше політиканство», – впевнений парламентарій.

You must be logged in to post a comment.