Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Секретаріат Президента планує оголосити Віктора Ющенка поза законом.

Народний депутат України Микола Томенко прогнозує, що більшість політичних сил у парламенті не підтримають концепцію нової Конституції, запропоновану членам Національної конституційної ради, яким, по суті, пропонується «так зване «триєдине» поєднання в одній особі повноважень Президента і реального керівника судової і правоохоронної систем».

Про це Томенко сказав на прес-конференції, коментуючи роздану вчора членам Національної конституційної ради «Концепцію системного оновлення конституційного регулювання суспільних відносин в Україні», що містить розробку нової редакції Конституції України.

За його словами, швидше за все, парламент піде по дорозі не створення нового Основного Закону, а внесення змін у діючу Конституцію з метою вирішення двох головних сьогоднішніх проблем – ліквідації багатовладдя в Україні і недопущення концентрації влади в руках однієї людини.

Томенко вважає, що цією концепцією «Секретаріат Президента планує оголосити Віктора Ющенка поза законом, і йому пропонують бути одночасно Президентом, прокурором і суддею». За його словами, цей документ підготовлений робочою групою, в яку входили, переважно, працівники Секретаріату Президента. Депутат відмітив, що в групі реально не працювали представники Блоку Литвина, Блоку Юлії Тимошенко і Партії регіонів. Він вважає, що таку концепцію нової Конституції, «фактично, можна вважати версією Секретаріату Президента», – повідомляє «УНІАН».

За словами Томенка, після аналізу концепції «створюється враження, що Секретаріат Президента планує оголосити Віктора Ющенка «поза законом».

Томенко відмітив, що пропонується також «з метою забезпечення дієвості функцій Президента України» надати йому право призначати і звільняти Генерального прокурора України без Верховної Ради України. «Таким чином, зрозуміло, що Генеральна прокуратура стане підпорядкована одному інституту влади – виключно Президентові України», – підкреслив він.

Томенко також відзначив, що в запропонованій новій Конституції залишається норма про те, що зберігаються посади глав державних адміністрацій в областях, містах Києві і Севастополі, які призначаються і звільняються виключно Президентом України.

Народний депутат України вважає недоцільною відміну конституційної норми, що діє, як це пропонується в проекті, щодо можливості народного депутата України поводитися з депутатським запитом до Президента України.

You must be logged in to post a comment.