Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Найскорботніший день церковного календаря.

25 квітня православні віруючі відзначають Велику (Страсну) П’ятницю – найскорботніший день церковного календаря, коли прийнято згадувати хресні страждання і смерть Спасителя.

Не випадково саме цього дня Страсної седмиці пост стає особливо строгим: за церковними канонами, не варто їсти нічого, крім води і хліба.

Відповідно до староруської традиції у Велику П’ятницю в церквах здійснюється поклоніння плащаниці – великому, на повний зріст, зображенню тіла Христа в тому вигляді, в якому воно було зняте з хреста. Плащаницю виносять на середину храму, залишають там в оточенні білих квітів, читають над нею Євангеліє і виконують похоронні співи.

Поклоніння плащаниці триває два дні – до пасхальної півнощниці, тобто до пізнього вечора суботи, і за декілька хвилин до пасхального хресного ходу її вносять назад у вівтар, – передає «Інтерфакс-Україна».

На ранкову Великої П’ятниці читається 12 уривків з Євангелія, які оповідають про страждання Ісуса. Під час цього богослужіння віруючі тримають у руках засвічені свічки, які символізують велич Спасителя під час страждань і духовне неспання християн.

У цей трагічний день літургії не буває, але о третій годині дня здійснюється вечірня, під час якої люди, які знаходяться в храмі, співпереживають смерть Христа.

Московський і всія Русі Алексій II правитиме сьогодні вдень вечірню з винесенням плащаниці в храмі Христа Спасителя, а увечері, напередодні Великої Суботи, ранкову з чином поховання.

You must be logged in to post a comment.