Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

В Україні небезпечно тримати заощадження в доларах.

Зупинити інфляцію в Україні можна лише відмовившись від прив’язки гривні до долара, заявив старший науковий співробітник міжнародного інституту імені Петерсена Андерс Аслунд.

На його думку, українській владі варто більш рішуче вести фінансову політику.

У боротьбі з інфляцією Україна “рухається в правильному руслі”, говорить Аслунд. Український платіжний баланс досить гарний, міжнародні валютні резерви складають 33 мільярда доларів, а в бюджеті немає дефіциту.

“Соціальні витрати надто високі. Це так. Але вони балансуються з доходами. Це не причина інфляції”, – констатує експерт.

На його думку, основними факторами інфляції в Україні є прив’язка гривни до американської національної валюти й експансивна грошова політика. Андерс Аслунд вважає, що через прив’язку до долара Україна імпортує 12% інфляції з інших країн. Після відмови від цього курс гривни підвищиться й інфляція призупиниться.

“Українцям сьогодні небезпечно тримати заощадження в доларах. Набагато вигідніше в гривнях. Можна одержати більший відсоток, при цьому мати найменший валютний ризик”, – резюмував експерт.

Як повідомлялося, Рада Національного банку на засіданні 24 квітня відклала перегляд коридору курсу гривні на 2008 рік, повідомив глава Ради НБУ Петро Порошенко.

“Була пропозиція щодо аналізу розширення прогнозного показника курсу, її рада не підтримала. Вважаємо за необхідне повернутися до цього питання”, – сказав він.

You must be logged in to post a comment.