Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Політичні домовленості, в які втягнуті співробітники Генеральної прокуратури.

Вчора адвокати екс-міністра Василя Цушка заявили, що у справі про захоплення будівлі Генпрокуратури колишній глава МВС як і раніше проходить як свідок.

За їх словами, 9 квітня в будівлі посольства України в Росії дійсно відбулася зустріч екс-міністра з одним із слідчих ГПУ. Того дня Василю Цушку запропонували ознайомитися з текстом постанови про притягнення як обвинуваченого.

При цьому, за словами адвокатів, не була дотримана передбачена законом процедура, згідно з якою слідчий зобов’язаний був роз’яснити панові Цушку його права і суть звинувачення, що пред’являється.

«З текстом постанови він ознайомився, але вона не була вручена з дотриманням норм карно-процесуального законодавства», – сказала адвокат екс-міністра Тетяна Монтян.

Замість цього, за її словами, між слідчим і колишнім міністром внутрішніх справ відбулася розмова «за життя», за підсумками якої були досягнуті «певні домовленості».

Їх суть Тетяна Монтян повідомити відмовилася, заявивши лише, що вони були ініційовані Генпрокуратурою. Крім того, адвокат дала зрозуміти, що згодом «таємні домовленості» були порушені однією із сторін.

«Проект постанови про пред’явлення звинувачень Цушко не підписував», – резюмувала вона.

«Якщо подібні домовленості дійсно були, тоді це можна кваліфікувати як вступ слідчого до поза процесуальних відносин з паном Цушком», – вважає депутат від НУНС Віктор Шемчук.

«Це в американській практиці можуть бути такі торги: якщо ти визнаєш себе винним- отримаєш поблажливість, а ні- будуть тяжчі наслідки. У нас же це називається «незаконні дії», – заявив бютівець Віктор Швець.

Разом з тим в управлінні по розслідуванню особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ продовжують наполягати на тому, що постанова з підписом пана Цушка про притягнення як обвинуваченого його в матеріалах кримінальної справи є, – пише «Сьогодні» з посиланням на «Коммерсантъ-Украина».

«Я можу говорити тільки про те, що бачив: документ з «живим» підписом Василя Цушка у нас є. А про саму процедуру, як і хто з ним розмовляв, я не знаю», – сказав співробітник Генпрокуратури.

Сумнівається в можливості спотворення фактів керівництвом ГПУ і Віктор Швець.

«Якщо заступник генпрокурора заявив, що громадянинові пред’явлено звинувачення, то для мене, як для юриста, очевидно, що мова не йде про те, що є підстави для пред’явлення звинувачення або що йому збираються його пред’являти», – відмітив він.

«Мова йде про те, що воно вже пред’явлене відповідно до передбаченої законом процедури», – заявив Швець. Шемчук же ситуацію, що склалася, називає «трохи дивною» і вважає, що вона характеризує обстановку в ГПУ.

«Я чомусь слабо вірю в те, що слідчий міг сплутати ознайомлення з постановою з самим пред’явленням звинувачення,- сказав він.

«Якщо такий факт дійсно був, це було або кричуще порушення норм процесуального права, або дійсно існують якісь політичні домовленості, в які втягнуті співробітники Генеральної прокуратури», – вважає Шемчук.

Що стосується домовленостей з екс-міністром внутрішніх справ, за словами колишніх і нинішніх співробітників Генпрокуратури, мова може йти про припинення кримінальної справи відносно Василя Цушка з «нереабілітуючих обставин» в обмін на визнання ним своєї провини.

Відзначимо, що закриття кримінальної справи з нереабілітуючих обставин можливе тільки за рішенням суду.

Як варіант- в обмін на правдиве визнання і добровільну співпрацю із слідством пану Цушку могли запропонувати припинення кримінальної справи після амністії або ж з передачею його «на поруки трудового колективу».

You must be logged in to post a comment.