Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Павуки – на піку популярності.

Контрабанда тваринВ Україні процвітає контрабанда тварин.

Незалежні експерти оцінюють щорічний оборот контрабанди тварин і дериватів (частин тварин і рослин) в Україні в $200 млн.

Тільки 2-5% такої контрабанди виявляють співробітники митного контролю, повідомив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко на прес-конференції в четвер, 24 квітня, в Києві.

За даними Корейка, до України за останні роки незаконно ввезли більше 5 млн. птахів, зокрема 1,5 млн. папуг, приблизно 30 тис. мавп, 15 млн. хутрових звірів, 10 млн. рептилій. Крім того, до України контрабандою ввозять крокодилів, екзотичних метеликів, павуків.

Борейко зазначає, що величезна кількість незаконних дериватів (частин тварин або рослин) привозиться до України в медичних цілях і використовується в східній медицині.

Відповідно до міжнародної конвенції, котра регулює ввезення і вивіз рідкісних тварин, рослин з фактично всіх країн світу, до якої в 1999 році приєдналася і Україна, заборонено перевезення всіх видів кактусів і орхідей, проте ми бачимо, що все це можна купити майже в будь-якому магазині”, – підкреслив директор Київського еколого-культурного центру.

Юрист організації Екоправо – Київ Галина Легіна зазначає, що за таку контрабанду в Україні передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. За перевіз контрабанди в особливо великих розмірах зловмисник може отримати від 3 до 7 років якщо діяв самостійно, і від 5 до12 років, якщо працював із спільниками.

Проте, за словами юриста, таких заходів вживають украй рідко і найчастіше дрібних контрабандистів притягають до адміністративної відповідальності, де передбачені штрафи від 51 грн. до 204 грн.

Директор київського еколого-культурного центру розповів журналістам про безліч способів ввезення контрабандних тварин на територію України, багато хто з них вражає своєю жорстокістю.

Наприклад, великих папуг перевозять в кейсах, прибиваючи їхні крила до стулок, щоб птах не створював шуму. Мавп заздалегідь накачують наркотиками або алкоголем, щоб вони засинали. Екзотичних черепах обмотують скотчем і перевозять в звичайних ящиках.

Незважаючи на те, що майже 50% контрабандних тварин гинуть і не доїжджають до місця призначення, контрабандисти отримують майже 150% вигоди від операцій, зазначають екологи. На одному з “пташиних ринків” Києва – на Куренівці – щорічно проходить приблизно 400 папуг Жако, 150 мавп і сотні рептилій. Контрабандні тварини користуються популярністю, незважаючи на досить високу вартість.

За даними екологів, ціна за крокодила складає біля $1тис., за мавпу від $800 до $1500, великі змії стоять від $500 до $800, а папуг Жако можна придбати за $1500.

“Останнім часом користуються популярністю тропічні павуки, за деяких з них любителі екзотики готові віддати більш $2000″, – підкреслює Борейко.

Співробітники Київського еколого-культурного центру також звертаються до громадськості і громадян України з проханням не купувати чорну ікру в супермаркетах і ресторанах, оскільки вся вона ввозиться в нашу країну незаконно.

“Вся натуральна чорна ікра, яка продається в Україні, контрабандна. Ввезення осетрових до України заборонено. Росія з 2007 року також заборонила продаж чорної ікри. Інших шляхів ввозу в Україну чорної ікри наразі немає”, – йдеться в зверненні.

За матеріалами Интерфакс-Украина

You must be logged in to post a comment.