Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

У Львові визначать легендарних осіб, які свторювали місто.

Легендарний ЛьвівУ Львові складуть рейтинг 33-х легендарних львів’ян.

Наприкінці травня Центр експертних досліджень і комунікацій Тема оголосить результати дослідження 33 легенди. Люди, які створили Львів.

«Наразі ми можемо оприлюднити попередні результати дослідження, – повідомив 15 хвилинам керівник центру Роман Онишкевич. – Гадаю, що суттєвих змін у позиціях не відбудеться».

Очолює рейтинг із 19,94 балами патріарх УГКЦ Андрей Шептицький. На 0,53 бали від нього відстає Іван Франко. Також до першої десятки потрапили король Данило, Соломія Крушельницька, князь Лев, Йосиф Сліпий, Маркіян Шашкевич, Володимир Івасюк, Степан Бандера та Іван Левицький.

Увесь список претендентів складається із 50 осіб. Проте, з них відберуть лише 33 найдостойніші особистості.

За словами Романа Онишкевича, мета проекту – змінити філософію популяризації Львова. «У нас є прекрасні будинки, архітектура тощо, але ми забуваємо про людей, які це все творили», – каже він.

Тож номінантами Тридцяти трьох легенд є люди, які працювали у Львові, створюючи йому реноме політичного, наукового, культурного чи спортивного центру. А найголовніша умова – серед номінантів не може бути людей, котрі дожили до сьогодні.

По завершенню проекту буде видано книжку про цих 33 особистостей, яких визначатимуть експерти.

You must be logged in to post a comment.