Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Україна стане членом НАТО, і матиме добросусідські відносини з Росією.

ОгризкоОгризко: Зближення з НАТО не перешкодить дружбі з РФ.

Зближення України з НАТО не суперечить положенням договору про дружбу та співпрацю України і Росії. Про це сказав міністр закордонних справ України Володимир Огризко в інтерв’ю тижневику «Дзеркало тижня».

За його словами, «базовий договір і вибір кожної зі сторін формули забезпечення своєї безпеки абсолютно між собою не зв’язані. Це абсолютно штучні прив’язки, які під собою не мають ніяких підстав».

«Ми забезпечимо свою безпеку у такий спосіб, який вважаємо доцільним. Разом з тим, як це і записано у законі про основи національної безпеки, ми робитимемо все від нас залежне, щоб відносини з Росією були якнайкращими. І ми від цієї формули не збираємося відмовлятися», – запевнив міністр.

Огризко також зазначив, що ідея забезпечити безпеку України шляхом підвищення статусу Будапештського меморандуму – це спроба відвернути увагу від ключового питання національної безпеки, передає «УНІАН».

«Пригадаємо, що у Будапештському меморандумі прописано: у разі загрози національній безпеці України буде можливість провести консультації з того чи іншого приводу. Якщо це гарантії, тоді їх нам явно замало. Сьогодні ми повинні займатися не консультаціями, а мати чіткі механізми захисту свого суверенітету», – підкреслив Огризко.

«Сьогодні питання не у «будапештських гарантіях», а в тім, щоб приєднатися до НАТО, цей випробуваний механізм, який дозволяє реально, а не примарно, гарантувати безпеку», – вважає керівник зовнішньополітичного відомства України.

Коментуючи думку про погіршення відносин з Росією у разі вступу України до НАТО, Огризко зазначив: «Думаю, ситуація надзвичайно проста: Україна стане членом НАТО, і матиме добросусідські відносини з Росією».

«Ніхто не збирається будувати берлінські стіни, ніхто не збирається створювати бар’єри між людьми. Це якраз приклади старого мислення, мислення минулого, – зауважив керівник МЗС. – Ми ж – дивимося у майбутнє».

You must be logged in to post a comment.