Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Тривале стрімке зростання попиту на енергоносії.

Експертна оцінкаЕкспертна оцінка: ціна бареля нафти до 2010 року досягне 150 доларів, а до 2012 – 225 доларів.

Тривале стрімке зростання попиту на енергоносії, насамперед у країнах Азії, може привести до того, що ціна бареля нафти до 2010 року досягне 150 доларів, а до 2012 року – 225 доларів. Такий прогноз міститься в оприлюдненій в четвер доповіді, підготовленій експертами одного з найбільших канадських банків – Canadian imperial bank of commerce.

“Поки ще неясно, чи досягнуто піковий рівень нафтовидобутку в глобальному масштабі, однак стає усе більш очевидним, що прогнози наявності нафти на світових ринках указують на настання періоду безпрецедентної нестачі енергоносіїв”, – відзначив головний економіст банку Джефф Рубін.

Для пересічних канадців це буде означати збільшення витрат на бензин: до літа нинішнього року – до 1,24 канадських долара за літр (1,21 долара США), а до 2012 року ціна літра бензину може досягти 2,25 канадських долари (1,96 долара США за нинішнім курсом), констатує ІТАР-ТАРС.

“Темпи зростання економіки сповільнюються, і в цих умовах збільшення цін на пальне обернеться набагато більш серйозними проблемами, – відзначив у зв’язку з цим член палати громад канадського парламенту від ліберальної партії Ден Мактиж. – Все це завдасть шкоди економіці”.

За матеріалами NEWSru.com

You must be logged in to post a comment.