Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Роковини Чорнобильської трагедії.

Чорнобильська трагедіяСьогодні 22 роковини Чорнобильської трагедії.

Сьогодні в 22 роковини Чорнобильської трагедії світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.

Президент України Віктор Ющенко взяв участь у поминальному молебні та церемонії покладання квітів до Меморіального кургану “Героям Чорнобиля”. У поминальних заходах взяли участь голова Верховної Ради Арсеній Яценюк, секретар РНБОУ Раїса Богатирьова, голова Секретаріату президента України Віктор Балога, Київський міський голова Леонід Черновецький, голова Київської ОДА Віра Ульянченко, міністр оборони Юрій Єхануров, громадські та політичні діячі, ліквідатори аварії на ЧАЕС, родичі загиблих.

У пам’ять про загиблих митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан) провів поминальний молебень. Учасники заходу запалили свічки біля Меморіалу.

Під 22 удари дзвонів присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Після цього Президент поставив свічку на спомин про загиблих у Храмі Входу Господнього в Єрусалим (Чорнобильська церква).

Цю скорботну дату відзначають і в інших країнах. Зокрема, сьогодні в м. Енгельсі (Саратовська обл. РФ) відкриють пам’ятник ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС. Пам’ятник буде відкритий за ініціативою Саратовського обласного відділення Всеросійської громадської організації ветеранів “Бойове братерство”.

Нагадаємо, 26 квітня 1986 р. в 1 година 23 хвилини на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС в результаті вибуху відбувся могутній викид радіоактивних речовин. Аварія призвела до забруднення більш ніж 145 тис. кв. км. території України, Республіки Білорусь і Російської Федерації. У результаті Чорнобильської катастрофи постраждало майже 5 мільйонів людей, забруднено радіоактивними нуклідами близько 5 тисяч населених пунктів. З них в Україні – 2293 населених пунктів з населенням приблизно 2,6 млн. людей.

You must be logged in to post a comment.