Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Ситуація з розмежуванням Керченської протоки.

Україна і Росія домовилися завершити делімітацію ділянки спільного кордону в Азовському морі на черговому засіданні делегацій щодо розмежування Азовського і Чорного морів та Керченської протоки, яке відбудеться у червні 2008 року. Про це повідомив в інтерв’ю тижневику «Дзеркало тижня» міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

«У Москві ми домовилися, що на наступному засіданні делегацій щодо розмежування Азовського і Чорного морів і Керченської протоки, яке буде у червні, ми завершимо переговори з делімітації в Азові. Це буде серйозним результатом», – заявив міністр.

Він висловив сподівання, що домовленості будуть досягнуті, незважаючи на те, що невирішеними залишилися деякі технічні питання.

Ситуація з розмежуванням Керченської протоки, за словами міністра, значно складніша.

«Ми тут взаєморозуміння поки не досягли, а лише обмінялися пропозиціями, які вивчаються. У ході наступного раунду ми спробуємо їх об’єднати. На випадок, якщо цього не відбудеться, у нас запрограмовані заходи, які так чи інакше будуть вжиті», – повідомив Огризко, передає «Інтерфакс-Україна».

У відповідь на запитання, чому досі не відбулося перше засідання комісії з демаркації сухопутної ділянки українсько-російського кордону, глава МЗС України висловив нарікання на затягування процесу з боку Росії.

«На превеликий жаль, іде затягування з російського боку», – зазначив він.

Огризко повідомив, що у ході його візиту до Москви 15 квітня було заплановано підписання угоди про демаркацію.

«Ще два тижні тому нам заявили, що всі документи готові. Але раптом, за день до переговорів, з’явилися якісь нові обставини, які цьому перешкодили. Ми звернули увагу російської сторони на неприпустимість затягування цього процесу. Нам пообіцяли, що найближчим часом усі документи будуть готові», – повідомив міністр.

You must be logged in to post a comment.