Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Святоуспенській унівській лаврі буде надано ставропігію.

Святоуспенській унівській лаврі, що у Перемишлянському районі Львівщини, буде надано ставропігію. Про це повідомила прес-служба УГКЦ.

3-4 травня в Святоуспенській унівській лаврі з нагоди 110-ліття віднови Студійського монашества відбудуться урочисті святкування. Крім цього ювілею, у ці дні будуть вшановувати блаженного архимандрита Климентія (Шептицького). Важливою подією стане надання ставропігії Святоуспенській унівській лаврі.

У неділю, 4 травня, в с. Унів відбудеться Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолить Блаженніший Любомир. Під час Літургії буде проголошено декрет про надання Святоуспенській унівській лаврі ставропігії.

Цього ж дня буде відкрито пам’ятну таблицю на честь блаженного архимандрита Климентія (Шептицького).

Ставропігійний монастир (monasterium stauropegiaceum), інакше кажучи патріаршого права (monasterium iuris patriarchalis) – це монастир, що залежить безпосередньо від патріарха (кан. 434 Кодексу канонів Східних Церков). ККСЦ розрізняє 3 типи правного статусу монастирів (кан. 434): а) папського, б) патріаршого, в) єпископського. Отже надання Святоуспенській унівській лаврі ставропігії означає її піднесення до патріаршого статусу.

У рамках святкування у Львові відбудеться наукова конференція. Також буде продемонстровано фільм про блаженного преподобномученика Климентія. Завершиться конференція виступом хору “Аксіос”, а у храмі Святого архистратига Михаїла буде відслужено Велику вечірню з литією.

You must be logged in to post a comment.