Влада і політики. Політичні новини Львова, України та світу

Організатори антирейтингу звинувачують Черновецького в тому, що він перетворив київські ЗМІ на рупор міської влади.

ЧерновецькийЧерновецький очолив антирейтинг Вороги преси-2007.

Напередодні Всесвітнього дня свободи слова Інститут масової інформації і Київська незалежна медіа-профспілка оголосили про антирейтинг Вороги преси-2007, який очолив мер Києва Леонід Черновецький.

Організатори антирейтингу звинувачують Черновецького в тому, що він перетворив київські ЗМІ на рупор міської влади, а також у тому, що він втручається в редакційну політику.

“Були зафіксовані факти цензури, електронна розсилка з КМДА про те, які матеріали ставити, а які – ні. Газета Вечірній Київ не виходила без підпису в.о. головного редактора газети Хрещатик Дмитра Джангірова, який фактично її редагував. Цензура була введена в газеті Хрещатик і на ТРК Київ. Усунули від обов’язків директора ТРК і припинили незалежні розслідування”, – повідомляє прес-реліз організаторів антирейтингу.

Другу позицію антирейтинга посів через публічні погрози й тиск на місцевих журналістів міський голова Нової Каховки (Херсонська обл.) Володимир Коваленко.

На третій позиції – народний депутат від БЮТ Антон Яценко, якому належить ідея відновити кримінальну відповідальність журналістів за наклеп.

Четверту позицію відхопив собі міський голова м. Слов’янська (Донецька область) Валентин Рибачук, з чиєї ініціативи запровадили жорсткі умови акредитації в міськраду, зокрема й обшук журналістів.

На 5-му місці за тиск на керівника Харківської обласної державної ТРК опинився міський голова Харкова Михайло Добкін. Крім того, телекомпанію ТРИБУНА-ТБ закрили після того, як в її ефірі з’явився ролик з нецензурною лайкою Добкіна.

Цікаво, що на восьмому місці опинився лідер соціалістичної партії Олександр Мороз. Причина – численні судові позови до ЗМІ з його боку.

За підсумками рейтингу Вороги преси-2006 перші три позиції посіли Черновецький, народний депутат від Партії регіонів Олег Калашніков і намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, архієпископ Павло.

Нагадаємо, що в річному звіті організації Репортери без кордонів наголошують, що політичний тиск на пресу в Україні зменшився після обрання Президентом України Віктора Ющенка, але з’явилася поляризація ЗМІ. Поляризація не дозволяє їм бути вільними і незаанґажованими. А в щорічному рейтингу свободи слова цієї організації Україна посіла аж 93 місце.

За матерiалами УНІАН

You must be logged in to post a comment.